Tokyos näidati tõenäoliselt kõige ägedamaid Suzuki Jimny kerepakette

Fotod: Damd

Suzuki Jimny on interneti lemmik väikemaastur olnud juba aastaid, mida väljendab ka see, kui tihti oleme saanud kirjutada ikka ja jälle uutest bodykittidest, mida Jaapani maasturile valmistatakse. Viimased üllitised leiavad inspiratsiooni vanakooli sportlikkest luukpäradest.

Jaapani tuuningufirma Damd on meil väga sarnase uudisega juba kaks korda kajastust saanud, kui nad tõid välja Suzuki transformatsioonid, mis imiteerivad Land Rover Defenderit, Mercedes-Benz G-klassi ning ka vanemat Ford Broncot ja Suzuki enda JL10 maasturit.

Tänavusel Tokyo autonäitusel valis tuuningfirma aga Jimny muutmisel hoopiski teise suuna ja erinevate maasturite jäljendamise asemel vaadati hoopiski kahe vanakooli sportlikku luukpära suunas: Renault 5 Turbo ja Lancia Delta Integrale.

Renault 5 Turbot imiteeriv Jimny saab nimeks Little 5 ning omab sarnaseid esitulesid ning rallivälimusele aitavad kaasa ka OZ Racing Rally Racing veljed. Tõestuseks, et sellist projekti liiga tõsiselt ei võeta, on ka Little 5 ukse peal kirjas “Non Turbo”, kus Renault luukpäral oli kirjas “Turbo”.

Itaalia luukpära bodykitiga Jimny saab nimeks Little Δ (delta) ja saab sarnased esituled ja esivõre nagu oli Lancia Delta Integralel. Veel üks viide Lanciale on maasturi taga olev püstises asendis tagatiib ja sarnaselt Little 5-ga saab ka Little Δ OZ Racingu ralli veljed.

Arvestades varasemaid Damdi tooteid võib eeldada, et Jimny muutmine piirdub vaid kosmeetiliste modifikatsioonidega, seega rohkemat võimsust ega äkilisemat minekut pole mõtet oodata. Hetkel pole Damd viimaste bodykittide hindu avaldanud.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.