Toyota esindussedaan tuleb nelja erineva keretüübiga, aga meie võime sellest suu puhtaks pühkida

Toyota esindussedaan Crown muutus põlvkonnavahetusega tundmatuseni. Varasemast tuttava nime all tuleb Jaapanis müügile tervelt kolm eri ilmega linnadžiipi ja luukpäraliku välimusega sedaan. Just nimelt Jaapanis, sest meie turule see auto pole mõeldud. Aga silmaringi mõttes on hea ikkagi kursis olla, mis mujal toimub.

Kui viimane on endiselt madal ja sõiduautolik, siis Crown Crossover kombineerib Toyota sõnul sedaani ja džiipi, Sport püüab olla sportlik pooldžiip ning Estate universaalilik linnadžiip. Sarnast vigurit – mudeliversioonid on täiesti erineva välimusega – tegi näiteks läinud sajandi lõpul ka Mazda (323F, Familia ja Neo).

Crowni kõiki versioone käitab hübriidjõuallikas, kus elektrimootorite kõrval põriseb 2,5 l vabalthingav või 2,4 l turbotatud R-4 (süsteemi võimsus vastavalt 234 ja 349 hj). Nelikveo puhul käitab tagarattaid eraldi elektrimootor. Vool talletatakse uude nikkelvesinikakusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.