Uus Toyota linnamaastur tuleb ka nelikveolisena

Linnamaasturi kontsept.Toyota

Uus sõiduk, mida mainisime möödaminnes ka Kenshiki ülevaates, on kuuest mudelist koosneva elektriautode valiku kõige kompaktsem auto. See tuleb turule juba 2024. aastal.

Kuna Toyota on B-klassi linnamaasturite seas tuntust kogunud ja parimate müüginumbritega Yaris Crossiga, siis pannakse mudelirea elektrifitseerimisel rõhk esialgu väiksematele masinatele. Nii tegigi Jaapani autotootja avalikuks õige pea saabuva Urban SUV kontseptauto detailid.

Euroopa turule suunatud väikemaastur ongi välja töötatud Yaris Crossiga saadud kogemuse põhjal. Toyota teatel on ideemudel lekult tõeline linnamaastur, kusjuures kompaktne kere jätab jõulise mulje ja juhikoht asub kõrgel.

Auto pikkus on 4,3 meetrit – vaid tosinkond sentimeetrit Yaris Crossist enam. Urban SUV laius on 1,82 ja kõrgus 1,62 meetrit. Toyota lubab autole ruumikat salongi ning võimalust seda hõlpsalt kohandada vastavalt sellele, kas vajatakse suuremat sõitjate- või pakiruumi. 

Saadaval on nii esi- kui nelikveolised jõuallikad, samas saab AWD nelikvedu Toyota elektrisõidukite oluliseks osaks. Seeriamudelile pakutakse kaht akuvarianti: klient saab valida suurema ja väiksema aku vahel lähtuvalt oma vajadustest ja samuti sellest, kas ta peab olulisemaks sõiduki ruumikust või sõiduulatust.

Lõplik seeriamudel tehakse teatavaks 2024. aastal. Kokku plaanib Toyota Euroopas 2026. aastaks müügile tuua kuus erinevat elektriauto mudelit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.