Uued videod Tesla Cybertruckist: on see tõesti järgmisel aastal tootmiseks valmis auto?

7. aprillil avati Texase osariigis järjekordne Tesla Gigafactory, mille avamine võeti vastu sündmusega nimega Cyber Rodeo.

Nagu kombeks, oli Tesla asutaja Elon Musk kohal ja ta tõi endaga kaasa ka ühe oodatuima ja vastuolulisima auto – Tesla Cybertrucki. Prototüüp, mida Musk laval esitles(seekord metallist palle auto pihta ei loobitud), oli töötav ning mõni õnnelikum huviline sai autoga lähemalt tutvuda.

Videos nähtav prototüüp tekitas palju küsimusi ning kohati jäi mulje, et auto oleks justkui läbi pekstud. Silma torkavad üpris laiad paneelide vahed, valesti joondatud paneelid, liimitud kohad ja viga saanud osad nagu välispeeglid. Samas, kuna tegemist on prototüübiga, siis ilmselt on just see näidis palju pidanud läbi elama.

Teravama silmaga pealtvaatajad võisid näha ka Cybertrucki ühte ägedamat funktsiooni: tagaratastega keeramine. Kuigi tegu ei olnud pika demonstratsiooniga, siis Cybetruck Owners Clubi videost on näha, kuidas keeramine Cybertruckil välja näeb.

Antud funktsioon on nii suurte autode puhul vajalik, sest väiksaid kiiruseid nõudvate manöövrite puhul on vaja pöörderaadiust suurendada nii palju kui võimalik. Cybertrucki teljevahe on isegi suurem Ford F-150-e omast, mis tähendab, et manööverdamiseks on vaja teha kõik võimalikud täiendused, muidu ei ole Cybertruckiga mõtet suurlinna tänavatele minna.

Suure avamise käigus tegi Musk ka teadaande, et 2023. aastal hakkab Cybertrucki tootmine Texase Gigatehases pihta. Algsete plaanide järgi pidi auto tootmine hakkama 2021. aastal ja peale seda 2022., kuid kõigi kriiside ja teiste probleemide seas oli vaja auto tootmine edasi lükata. Musk mainis ka muuseas Texase tehase võimekust, milleks on miljon autot aastas, millest pool miljonit on Tesla Model Y autod.

Lisaks Cybertruckile, peaks järgmine aasta lisanduma ka muid projekte. Musk ei ole nimepidi neid otseselt nimetanud, kuid raportite sõnul on kuuluvad nende sekka teise generatsiooni Roadster ja Tesla enda Semi ehk veoauto.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.