Uuendatud Mercedes-Benz G-klass saab poolhübriidajamid ja uut tehnoloogiat

Fotod: Mercedes-Benz

Tänavu on suurimaks uudiseks Mercedes-Benzi maasturite valikus saabuv täiselektriline G-klass. Selle ootusärevuses on Saksa autotootja avaldanud aga ka uuenduskuuri klassikalisele G-klassile.

Jätkuvalt baseerub Saksa maastikuikoon end tõestanud redelraamiga konstruktsioonile, kolmele mehaanilisele diferentsiaalilukule, aeglustile, samuti jäigale tagasillale ja sõltumatule esivedrustusele.

Uue G-klassi maastikuvõimekuse aluseks on ka kõrge kliirens (241 mm) ja pika käiguga vedrustus. Kui kuiv maapind otsa saab, on maasturi maksimaalne vee- ja mudatakistuse läbimise sügavus 70 cm. Lähenemis- ja eemaldumisnurk on ees 31°, taga aga 30° (veokonksuta).

Tänu elektrifitseerimisele pakuvad uued mudelid paremat reageerimisvõimet maastikul ja rohkem
mugavust kattega teel. Mercedes-Benz G450d ja G500 on mõlemad R6 sisepõlemismootoritega. Diiselversioon toodab 367 hj ja 750 Nm ning bensiinil töötav jõuallikas 449 hj ja 569 Nm.

Integreeritud startergeneraatori (ISG) 48-voldi tehnoloogiaga poolhübriididena pakuvad need paremat sooritusvõimet ja väiksemat kütusekulu. Käigukastiks on kõikidel mudelitel 9-käiguline hüdrotrafoga automaat 9G-Tronic.

Muidugi on saadaval ka kõige-kõigem Mercedes-AMG G 63 versioon, mis saab 4-liitrise V-8 mootori 585 hj ja 850 Nm-ga.

Olenemata jõuallika valikust on kõikidel maasturitel standardvarustuses adaptiivvedrustus, mis varasemalt jäi lisavarustusse. Adaptiivsed amortisaatorid muudavad sõidu mugavamaks nii sillutatud teel sõites ja kui ebatasase maastiku vahel seigeldes.

Vahekast on konstrueeritud nii, et 40 protsenti pöördemomendist suunatakse esiteljele ja 60 protsenti tagasillale. Muidugi on saadaval ka aeglustuskäik (low range) ning elektromehhaaniliselt lülitatavad diferentsiaali lukud, mis on kasuks karmimal maastikul võimsuse ja pidamise rakendamisel

Auto interjööris leiab uuendatud maastikusõidu juhtploki, offroad cockpit, mille kaudu saab kontrollida mainitud diferentsiaale ja vedrustust. Samuti on ka funktsioon “läbipaistev kapott” (esikaamera), mis kõik kokku pakuvad digitaalset maastikuelamust.

Uuendatud MBUX (Mercedes-Benz User Experience) multimeediasüsteem kaasneb 12,3-tolliste puutetundlike juhi-ja meediaekraanidega. Muidugi kaasneb maasturiga ka mitmed ohutus- ja juhiabsüsteemid, millest mõned on ka valikvarustuses nagu adaptiivne püsikiirushoidja, pimenurga-assistent ja muud.

Välimuselt pole G-klassi maastur muidugi kunagi väga suuri muutusi läbi teinud, isegi põlvkonna vahetusel. Seega on välisilme vaid kergelt muudetud tänu uue iluvõre, millel on senise kolme horisontaalliistu asemel neli liistu, ja uue disainiga kaitseraudadele. Turule jõudes algab uuendatud Mercedes-Benzi G-klass 122 808 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.