Volkswageni saabuv elektriline pärismaastur kasutab Ford Rangeri platvormi

Näide Volkswageni maastikuautost. ID XTREME kontseptauto on ehitatud ID 4 GTX baasil. Foto: Volkswagen

Linnamaasturite domineerimisel on ka üks hea külg ja selleks on pärismaasturite tõusev populaarsus. Uued Suzuki Jimny, Land Rover Defender ja Põhja-Ameerikas uus Ford Bronco on osutunud väga populaarseks.

Autocari sõnul plaanib Volkswagen ka korraliku elektrilise maasturi lisamist oma kasvavasse ID mudelite perekonda. ID Rugdzz koodnime kandev pärismaastur laenaks aga tehnoloogiat Fordilt ja kasutaks platvormi mille leiab näiteks Ford Rangeri kastika kere alt.

Volkswageni Amaroki kastika teine põlvkond on juba ehitatud Ford Rangeri tehnoloogia baasil, seega antud lahendus ning T6 platvormi ühine edasiarendus kahe autotootja koostööna laiendaks võimalusi mõlemale.

Tõenäoliselt saab Volkswageni elektrilise pärismaasturi nimeks ID Rugdzz ning see pakuks konkurentsi näiteks Ford Broncole, Jeep Wranglerile ja Toyota 4Runnerile. Tulevikus ka nende maasturite täiselektrilistele variantidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.