Pangad avaldavad, kui palju maksab keskmine liisitav mootorratas

Kui palju maksab keskmine liisitav mootorratas?Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Citadele panga sõnul tegi tänavuse aasta esimeste kuudega mootorrataste ostmine võrreldes eelmise aastaga läbi 16%-lise languse ja kukkus tagasi 2022. aasta tasemele. Küll on aga tasapisi suurenenud soetatavate mootorrataste hind. Keskmine 2023. aastal Citadele pangast liisitud mootorratta väärtus oli 17 300 eurot.

Citadele Leasingu Eesti filiaali juhi Rainer Moppeli sõnul ei ole auto ja mootorratta liisimises erinevusi. „Tasub läbi mõelda need samad kaalukohad, mis auto liisimiselgi. Panna paika oma eelarve ning soovitud makse suurus. Veenduda, et liisitav sõiduk vastab ootustele ja vajadustele, valida sobiv liisinguvorm ning sõlmida kaskokindlustus,” selgitas Moppel.

Käesoleva aasta esimeses kvartalis kahanes automüük võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 16,8%, sarnases languses on ka enam kui 600-kuupsentimeetrise mootorrataste müük.

Moppeli sõnul on see statistika igati ootuspärane, kuna õige kevad tänavu märtsis veel oma nägu ei näidanud. “Oleme näinud, et üha ilusamate ilmade saabudes kasvab inimeste huvi mootorrataste vastu,” lisas ta.

Selle aasta märtsis Tallinnas uue motosalongi avanud Inchcape Motorsi müügijuhi Arne Lausi sõnul on hind oluline aspekt, millega tsikli ostmisel arvestatakse, ent mitte kõige määravam. Kõige enam tunnevad Lausi sõnul nende kliendid huvi BMW GS (Gelände/Straße) mootorrataste vastu, mis oma universaalsuse poolest sobivad nii maastikul kui ka asfaldil sõitmiseks.

Lisavarustuse osas tuntakse huvi enim küljekohvrite ja muu vastu, mis võimaldab asju hoiustada. Kuna tegemist on vastupidava, aga ka kallimat sorti lisavarustusega, soovitab Laus ka need võimalusel kohe koos mootorrattaga liisingusse võtta. Tema sõnul ei saa aga liisida kõike lisavarustust, nagu näiteks mootorrattaga sõitmiseks sobilikke riideid.

Citadele polnud nõus aga avaldama, kui palju inimesi mootorratta neilt liisinud on. Ettevõte teatas ainult, et säärased liisingud moodustavad liisingu mahtudest võrreldes autodega üsna väikse osa.

Liisitakse kallimaid tsikleid

Ka Swedbank polnud nõus meile avaldama, kui palju inimesi on neilt mootorratta liisinud. Ettevõtte erakliendiliisingu valdkonnajuhi Karin Saare sõnul domineerib eestlaste liisingus siiski auto ja mootorrattaid võetakse liisingusse vähem. “Kindlasti mängib siin rolli ka hind – paljud mootorrattad ostetakse koheselt välja oma vahenditest ja seetõttu ei ole liisingut vaja,” lisas ta.

Saare sõnul võetakse liisingusse pigem kallimaid rattaid, keskmine liisinguga soetatud mootorratta hind on 17 800 eurot. Kõige aktiivsem periood mootorrataste liisimisel ongi praegune aeg ehk kevadperiood.

Ta lisas, et tihti kasutatakse mootorratta ostuks liisingu asemel aga hoopis autolaenu, kus ei ole vaja omafinantseeringut ning kaskokindlustus, vastupidiselt liisingule, ei ole kohustuslik.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.