Transpordiameti keskmise kiiruse mõõtmise katseprojektist mootorratturid osa ei saa

Transpordiamet proovib keskmise kiiruse mõõtmist.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Transpordiamet teatas, et hakkab sel reedel esmakordselt proovima keskmise kiiruse mõõtmist kiirusekaameratega. Transpordiameti sõnul on tegu metoodilise uuringuga, mille käigus ei koguta ega salvestata andmeid ning ei väljastata kiiruse ületamise eest hoiatustrahve. Amet lisas, et andmekaitse inspektsioon kiitis uuringu läbiviimise heaks.

„Mõõtmise eesmärk on selgitada välja, kas keskmise kiiruse ületamine on Eestis probleemiks. Uuringu läbiviimiseks kasutatakse olemasolevaid kiiruskaamerate mõõtekabiine ja nendesse paigaldatud mõõtesüsteeme,“ ütles transpordiameti peadirektor Priit Sauk.

Foto: Transpordiamet

Ta lisas, et eesmärk on leida uusi ja mõjusaid meetmeid, millega tõsta teedel liiklusohutust ning vähendada hukkunute ja vigastatute arvu.

Projektis kasutatakse praegu juba kasutusel olevaid kiiruskaameraid ning transpordiameti liiklusohutuse osakonna liiklusohutuse strateegialoome juhi Alo Kirsimäe sõnul soovivad nad saada kvaliteetset infot sõiduautode, veoautode ja busside keskmise kiiruse kohta. Ta lisas, et mootorrataste keskmise kiiruse mõõtmine ei ole selle uuringu osaks.

Mõõtmised toimuvad valgel ajal:

  • Tallinna–Narva maanteel 4,4 kilomeetrisel lõigul (km 177,2–172,8) Tallinna suunal,
  • Tallinna–Tartu maanteel 4,9 kilomeetrisel lõigul (km 94,9–88,8) Tallinna suunal,
  • Tallinna–Pärnu maanteel 9 kilomeetrisel lõigul (km 111,1–120,2) Pärnu suunal ja
  • Ääsmäe-Haapsalu maanteel 13 kilomeetrisel lõigul (16,1–3,1) Ääsmäe suunal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.