Transpordiametis algab lähipäevil registreerimine mootorrattaeksamitele

Foto: transpordiamet

Rubriiki toetab

Transpordiamet avab 24. aprillil A-kategooria sõidueksamile registreerimise nii e-teeninduses, kui ka büroos kohapeal. Esimesed sõidueksamid toimuvad aprilli viimasel nädalal Lõuna- ja Lääne-Eestis ning mai esimesel nädalal Põhja- ja Ida-Eestis.

E-teeninduses peaksid end sõidueksamile registreerima need juhikandidaadid, kellel eelmisel aastal eksam tegemata jäi ja kes autokooliga enam aktiivselt ei suhtle. E-teeninduses on saadaval ajad mootorratta sõidueksamitekstTranspordiameti Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi büroodes.

Need, kellel on samal ajal A-kategooria juhtimisõiguse taotlemisega pooleli ka mõne muu kategooria juhtimisõiguse taotlemine, ei saa eksamiaega e-teeninduses registreerida ning neil tuleb pöörduda transpordiameti teenindusbüroosse.

Autokooli kaudu broneerimine ja registreerimine toimub kooli koostatud nimekirjade alusel (autokool saab registreerida ainult oma autokooli õpilasi) ja volituse alusel, ehk kool teeb õpilase eest kõik toimingud. Segaduste vältimiseks palutakse kooliga sel teemal läbi rääkida.

Niinimetatud ülemineku eksamite sooritamiseks, näiteks A2-kategoorialt A-kategooriale, peab kõigepealt transpordiameti büroos kohapeal taotluse vormistama ja siis on võimalik büroos registreerida sõidueksamile.

A-kategooria sõidueksam viiakse läbi autokooli või juhikandidaadi kasutuses oleva mootorrattaga või mopeediga.

Eksamile tulles peab juhikandidaadil olema:

  • vajalik turvariietus ja -varustus sõidueksami sooritamiseks (nõuetele vastav ja sobiva suurusega motokiiver, mootorrattajuhi saapad, mootorratturi kaitsekindad ning vähemalt põlve-, õla-, ja küünarliigesekaitsmed või mootorratturi eririietus), et tagada juhikandidaadi elu ja tervis;
  • kaasas laetud mobiiltelefon koos kõrvaklappidega, et tagada hügieeniline ja kvaliteetne side eksamineerija ja eksamineeritava vahel;
  • kaasas kehtiv isikut tõendav dokument ning sõiduki registreerimistunnistus.
  • Lisaks peab tervisetõend olema kehtiv ja seal väljatoodud eritingimused (prillid, läätsed jms) vastama hetke tervislikule olukorrale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.