Päeva kuulutus: Eesti ainus Passat R36, rahvaauto sportlik ja eriline versioon

R36 Passat on haruldane.Autodiiler

Sportlik hobiuniversaal on hästi hoitud ja saanud ka visuaalseid lisasid. Põhiline müügiargument on aga selgelt haruldane mootor.

Autodiilerisse on müügile ilmunud B6 põlvkonna Volkswagen Passat R36. Nagu nimigi viitab, tegemist eriti sportliku 3,6-liitrise V6 mootoriga sõidukiga, millel on automaatkäigukast ja nelikvedu. Selliseid liigub teedel õige vähe.

Omal ajal (2010) oli tegemist toonase seni kõige võimsama tootmisesse jõudnud Passatiga. Jah, isegi võimsamaga kui eelneva B5 põlvkonna hullumeelse W8 mootoriga sõidukid. Kõnealune B6 paneb välja kuni 220 kW ja tippkiiruseks on 250 km/h.

Passat on läbi sõitnud 210 000 kilomeetrit, kuid samas saanud silmnähtavalt palju hoolt ja armastust. Omaniku sõnul on auto pärit Rootsist, kus seda lõouni esinduses hooldati. “Hetkel Eestis ainuke arvel olev R36 erimudel,” kinnitatakse kuulutuses.

R36 hinnaks on märgitud 18 000 eurot. Tolle põlvkonna Passatite võrdluses on see kallis, kuid R36 võrdluses ei ole selle näol tegemist sugugi ulmelise, vaid pigem keskmise hinnaga. Mujalt Euroopast leiab R36 müügist küll ka 10 000 euroga, aga hinnad võivad kerkida isegi 30 000 lähistele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.