Päeva kuulutused: 3 silmapaistvat vana kooli kevadekuulutajat

Kevade saabudes pannakse müüki suveautoks sobivad sõidukid. Viisakamad neist lähevad tihti ka küllaltki kõrge hinnaga kaubaks. Selles ülevaates toome välja just sellised silmapaistvad youngtimer’id, mis viimastel päevadel müüki on tulnud.

Mercedes-Benz S600 V12, 1991

Sellises korras ning nii väikese läbisõiduga yakuza-bossi vääriline pika teljevahega S-klass ei ole asi, mida iga päev Eestis müügil näeks. Seda eriti juhul, kui tegemist on Jaapanist imporditud autoga. Oma aja kohta maksimaalsete mugavuslisadega sõiduk on korralikult läikima löödud ning hind küünib seepärast 25 000 euro ligi.

BMW 525, 1988

Omaniku sõnul on see 5. seeria BMW täiesti valmis kandma musta numbrimärki, seega hästi hoitud originaalkorras auto. Selle põlvkonna BMWde hinnad on viimastel aastatel tohutult kerkinud ning see kehtib ka selle auto kohta. Saksamaalt ainsa omaniku käest tulnud sõiduk on läbi sõitnud 250 000 kilomeetrit, kuid maksab sellele vaatamata ligi 12 000 eurot.

Mercedes-Benz CE320, 1993

Täieliku dokumentatsiooniga Saksamaalt toodud auto kuulus väidetavalt enne importimist vaid ühele omanikule. Oma aja kohta on sel taas rohkelt elektroonilisi lisasid, samuti näiteks uus käigukast. Kui tavaliselt on sellise klassi mersu jõukohasem, siis seda sõidukit müüakse pigem kollektsionäärihinnaga ehk ligi 18 000 euroga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.