Alexela langetas surugaasi CNG hinda. Lisatud ka hinnavõrdlus bensiini ja diiselkütusega

Maailmaturu maagaasi langustrendis hind tõi energiaettevõtte Alexela teenindusjaamades transpordikütuste CNG ja LNG postihinna alla. CNG hind langes täna 1,996 euroni kilogrammist, LNG 2,200 euroni kilogrammist.

„Viimati saime maailmaturu sulavast gaasihinnast tulenevalt oma teenindusjaamades CNG hinda alla tuua jaanuari algul. Täna on maailmaturul gaasihinnad jätkuvalt soojast ilmast tingitult kukkunud ja see annab võimaluse meil teenindusjaamades nii CNG kui LNG transpordikütuste hinnad alla tuua,“ ütles energiaettevõtte AS Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna.

Ta lisas, et kuna Eestis maagaasi ei toodeta, ollakse sõltuvuses maagaasi impordist ja maailmaturu hindadest. Ka kohaliku biometaani hinda kujundab maagaasi maailmaturu hinnaindeks.

Äriklientidele pakub Alexela ka võimalust pikaajaliselt CNG hinda fikseerida, nii nagu seda võimaldatakse elektri ja maagaasi puhul era- ja äriklientidele, et hoida motivatsiooni gaasikütusele üleminekuks. Lisaks aitab hindade fikseerimine maandada gaasihindade kõikumiste riski.

Alexela lisas ka üldistatud võrdluse kolme erineva kütuse võrdluses.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.