Alpina B6 3.5S: kas see ongi kõige kallim E30 põlvkonna “M3”?

Fotod: Collecting Cars

Eile lõppes Collecting Cars interneti oksjoniplatvormil ühe vägagi rariteetse E30 põlvkonna BMW 3. seeria põlvkonna mudeli müük, mis õigupoolest on siiski Alpina toodang. Tuunitud “M3” sai müüja poolt 183 500 eurose hinnalipiku.

Alpina B6 3.5S alustas oma elu BMW E30 põlvkonna M3 sportkupeena, mis sai seejärel 3,5-liitrise reaskuuese mootori, mida Alpina oli eraldi modifitseerinud. Mis puutub veermikusse, siis muuhulgas lisas Alpine esiteljele jäigemad vedrud ja suuremad ventileeritavad esipidurikettad.

Välimuse osas on veidi muudetud esisplitterit ja tagatiiba, lisatud on Alpina embleem ja mudelitähised ning loomulikult on autol all ka tüüpilised Alpina-stiilis, tihedate kodaratega, 16-tollised veljed.

Interjööri puhul torkavad enim silma digitaalsed lisanäidikud, mis on asetatud ühe keskkonsoolis oleva konditsioneeri võre asemele. Ees on veel ka Recaro istmed ja ajastu kohane lisa on ka Alpina logoga originaalne puidust käigukang.

Kokku tootis vahemikus 1987 kuni 1990 Alpina B6 3,5S kupeesid vaid 62. Collecting Cars lehele müüki jõudnud isend on järjekorras kolmas, mis valmis sai ja müügil olnud sõiduki läbisõit oli 133 564 km.

Antud sõiduki puhul polnud tegemist tüüpilise interneti oksjoniga nagu Collecting Cars lehel reeglina näeb, vaid “osta kohe” pakkumine, kus müüja ise oli lisanud enda jaoks sobiva hinna, milleks oli 183 500 eurot.

Kuigi E30-põlvkonna M3’ed on hetkel väga hinnas, siis selline hinnasilt käis ilmselgelt huvilistele üle jõu, kuna pakkumise lõpuks auto endale uut omanikku ei leidnud. Sellegipoolest saab autoga täpsemalt tutvuda siin.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.