BMW läbisõit on hetkel umbes 350 000 kilomeetrit. Auto ostust on täitunud kaks aastat ja 50 000 kilomeetrit. Viimaste kuude jooksul on küll mõni kulutus olnud, aga tegu on asjadega, mis olid ette teada ja mis ei olnud üllatuseks.
Osta tuli näiteks uus rehvikomplekt (280 eurot) ja uus aku (90 eurot) ning teha suur hooldus koos käigukasti õlivahetusega (330 eurot). Nimetatud asjad olid kõik ette teada ja liigitaksin need plaaniliste hoolduskulude alla. Lisaks õnnestus vahepeal esiklaasi saada üks uhke täke, seega on enne järgmist ülevaatust vaja klaasi vahetada (sellel autol 130–170 eurot). Muid pretensioone mul BMW-le endiselt ei ole.
Nüüdseks küll ammu unustatud talv tõestas taas, et kui üldine levinud jutt on, et linnadžiibi nelikvedu peale asfaldi kuskil kasutamiseks ei kõlba, siis tegelikult saab auto väga hästi hakkama kõikides mitte väga ekstreemsetes oludes. Sohu ja liivakarjääri ei ole roninud, aga mujal piisab X3-st küll ja veel, isegi kui haagis sabas on.
Eraldi tooksin välja BMW väga head maanteesõiduomadused. Kütusekulu ja jõu suhe möödasõidul on väga hästi paigas. Pardaarvuti näitab keskmist kulu hetkel 8,8 liitrit 100 kilomeetri kohta.
Viis aastat CR-V-ga
Vahepealsel perioodil müüsin maha viis aastat minu kasutuses olnud 2013. aasta Honda CR-V, millega jõudsin sõita kokku täpselt 206 000 kilomeetrit. Läbisõit oli lõpuks 296 000 kilomeetrit. Müües oli tunne, et sel autol on jaksu veel mitmesajaks tuhandeks kilomeetriks. Tegu oli diiselmootori ja automaatkastiga mudeliga ja loo fookuses oleva BMW X3 kõrval tuli selle autoga veel vähem probleeme ette.
Viie aasta jooksul oli vaja vahetada ainult õli, piduriklotse, akut ja rattalaagreid. Kui X3 ja CR-V on mõõtmete poolest võrreldavad, siis tehniliselt on need autod ikkagi väga erinevad. X3 tundub CR-V kõrval nagu sportauto. Vedrustus on jäigem ja toorest jõudu on tunduvalt rohkem.