Belgias müüakse kõigest 77 km sõitnud stiilset 1986. aasta Volvo kupeed

Kõik Volvod olid 1980ndatel kandilised kastid? Mitte päris. Erandina torkab silma 480ES nime kandev stiilne kupee, millel on kiilukujuline kupeekere ja klapptuled. Tegemist oli muuseas esimese esiveoline Volvoga.

Mingi sportauto see kindlasti ei ole, aga vedrustuse loomisel oli näiteks abiks Lotus. Mootorid tulid Renault tehasest ning võimsusega 80-88 kW ning töömahuga 1,7-2,0 liitrit.

Kasutatuna neid palju järgi ei ole. Mobile.de portaalis on näiteks 13 autot, millede hinnad algavad 2000-3000 euro juurest. Aga kuidas oleks 22 450 eurot? Tundub kallis, eksole. Aga kui võtta arvesse, et selle eest saab täiesti uue, kõigest 77 kilomeetrit sõitnud auto, mis kuulus eelseeria toodangusse? See muidugi eeldab tõsist fänni, aga lahe ost oleks kahtlemata.

Belgias asuv ettevõte lisab, et auto on saanud just täieliku hoolduse ning üle on käidud kõik vajalikud sõlmed. Skaalal null kuni fixie-vuntsid-ja-käsitööveganõlu, kui hipster selline auto oleks?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.