BMW 3. seeria uuendused: natuke sisemusse ja välimusse, aga ka kapoti alla

Uuendatud "kolmesel" on uued värvid - punane ja sinine.BMW

Juulikuus alustab BMW värskendatud “kolmese” sedaani ja universaali (G20 ja G21) tootmist. Jõuallikate osas tulevad uuendused, kui võimsad ja traditsioonilised variandid jäävad endiselt valikusse.

Juba paar aastat on kõik 3. seeria kahe turboga kahe- ja kolmeliitrised R-6 bensiini- ning diiselmootorid varustatud 48-voldise ja 11 hobujõudu arendava kerghübriidajamiga. Mudelivärskendusega saavad pistikhübriidmudelid uue põlvkonna akud, mille 19,5 kWh maht on eelkäijaga võrreldes pea kahekordne.

Neljasilindrilised pistikhübriidid 330e sedaan ja BMW 330e Touring on saadaval nii tagaveolise kui nelikveolisena. Koos 8-käigulisse käigukasti integreeritud elektrimootoriga on juhi käsutuses 292 hj, mis võimaldab sedaanil paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruseni jõuda 5,9 ja Touringul 6 sekundiga.

Sedaankerega nelikveolise pistikhübriidi keskmine kütusekulu jääb vahemikku 0,9-1,2 l/100 km, ainult elektri jõul liikudes kulutab 330e xDrive sedaan saja kilomeetri läbimiseks elektrit 22–24,6 kW/h. Tänu suuremale akumahule saab tagaveoline sedaan ühe laadimisega puhtalt elektri jõul läbida 85-101, nelikveoline sedaan aga 81-96 kilomeetrit.

Täiustatud laadimistehnoloogia raames pakutav laadimisseade toetab kolmefaasilist laadimist, mis võimaldab BMW pistikhübriidi esimest korda laadida võimsusega kuni 11 kW. Seega saab täielikult tühjenenud aku 11 kW laadimisvõimsuse juures täis laadida 2 tunni ja 15 minutiga.

Uuenenud sisu, velje- ja värvivalik

Uue 3. seeria sedaani ja Touringu värvivalik koosneb kahest tava- ja seitsmest metallikvärvist. Mudelivärskendusega lisanduvad sinine metallikvärv Arctic Race Blue ja punane metallikvärv Fire Red. Lisaks täiendab BMW veljevalikut: M-Sport paketiga on saadaval uued 19-tollised topeltkodaraga valuveljed, BMW Individual mudelitele pakutakse 19-tolliseid Y-kodaraga kahevärvilisi kergsulamist velgi.

Standardvarustusena tulevad tavamudelitel kaasa 17- ja pistikhübriididel 18-tollised valuveljed. Valikusse lisanduvad ka uuendatud ergonoomilisem nahkkattega sportrooli ja kumerekraan. Juhti abistab BMW 8.5 põlvkonna operatsioonisüsteemil põhinev abisüsteem, mis lisab palju hääljuhiste võimalusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.