Bolt eemaldas Premium kategooriast kõik universaalkerega autod, hoolimata margist ja vanusest

Taxify uus nimi on Bolt

Bolti rakenduses on võimalik valida, millist autoklassi eelistate. Basic on näiteks kõige soodsam ja seal võib olla ka kõige lihtsam (ja ka vanem) sõiduk, elektrikategoorias on muidugi täiselektrilised autod ja Premium võimaldab liikuda viisakama sõidukiga. Tartus on kategooria nimeks Comfort.

Premium kategoorias sõitmiseks on väga konkreetne nimekiri autodest, mida võib näha siin. Tänaseks on selgelt on ära toodud, et selle klassiga saavad liituda sedaanid ja linnamaasturid ning välja on toodud ka konkreetsed mudelid ja nende tootmisaasta. Hiljuti sõitsid selles klassis aga ka universaalkerega luksuslikumad sõidukid.

Universaalkerega luksusauto on vähem premium kui Toyota Land Cruiser

Huvitava faktina tuligi välja, et näiteks täiesti uus universaalkerega Audi, BMW või Mercedese premium-klassi auto ei sobi enam Bolti jaoks Premium autode valikusse.

Samas on seal mitmeid keskklassi autosid, mis on küll sedaanid, aga klass või kaks madalamal, kui eelmainitud margid.  Näiteks võib Premiumi arvestuses sõita viimase põlvkonna Opel Insignia, Renault Talismani või Peugeot 508ga.

Samuti sai näiteks detsembri keskel üks kolleeg Premium-Bolti tellides sõitu teha Toyota Land Cruiseriga, mis oli küll viimasest mudelipõlvkonnast, aga siiski ootamatu valik esindussõidukiks.

Esitasime küsimused Boltile ja palusime nende selgitust autode valikule. Vastab Jaan Lašmanov Boltist.

Miks ei või Premium-klassis sõita universaalkerega auto, eriti kui tegemist on veoteenusega?

Saadud tagasiside põhjal eelistab Premium kategooriat kasutades suur enamus meie klientidest sedaane või maastureid.

Madalama klassi autod, nagu Toyota Camry, Renault Talisman või Opel Insignia sobivad Premium kategooriasse ainult juhul, kui nad on uued (2019 või uuemad), neil on kõrgem varustustase (nahkistmete olemasolu on kohustuslik) ning suudavad pakkuda üleüldiselt eksklusiivset sõiduelamust.

Kas olete kaalunud Premium klassis sõitmise loa saamiseks nö juhtumipõhist varianti, et vajadusel näitab juht oma auto ette? See puudutab just vanemaid luksusautosid, näiteks Mercedes S-klass.

Jah, oleme teinud erandeid ja lubanud Premium kategooriasse autosid, mis lõplikult kõigile nõuetele ei vasta. Seda seetõttu, et mõningad 2011. või 2012. aasta luksusautod võivad siiani vastata meie klientide ootustele, eriti juhul, kui sõidukitel on kõrge varustustase.

Konkreetsemalt on tegu sõidukitega nagu Mercedes S-klass, Audi A8, BMW 7. seeria jne. Sellistel juhtudel on vaja auto tõesti füüsiliselt meie poolt üle vaadata. Sellised sõidukid püsivad Premium kategoorias, kuniks ei ole kaebusi meie klientidelt.

Keda näete Premium-klassi sihtgrupina, arvestades eeltoodut?

Bolti Premium klassi kasutatakse väga tihti näiteks teatrikülastustel, kohtingutel, ärikohtumistel ja muudel eksklusiivsetel üritustel. Üldiselt kasutatakse Premium kategooriat kui klientidel on seljas õhtukleidid ja viisakad ülikonnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.