Bolt julgustab kampaaniaga naisi sõiduteenust pakkuma

Foto: Bolt

Bolt suunab globaalse kampaaniaga “Naised roolis” 2,5 miljonit eurot hoiakute muutmisesse naissoost autojuhtide suhtes. Kampaania eesmärk on julgustada rohkemaid naisi sõiduteenust pakkuma ja aidata neil teenida lisatasu. Plaanis on turunduskampaania, koostöö erinevate mittetulundusühingutega ja muud lisategevused. 

Bolti läbi viidud uuringust selgus, et vaid 7,2% naistest on kaalunud sõiduteenuse pakkujaks hakkamist. Seda vaatamata sellele, et üheksa naist kümnest ütleb, et elukallidus on viimase aasta jooksul tõusnud ja valdav enamik (93%) küsitletud naistest ütles, et nad on otsinud uusi võimalusi lisatulu teenimiseks. 

Uuringust selgus ka, et autojuhina töötamist peetakse endiselt peamiselt meeste tööks – iga neljas vastanu ütles, et nad ei ole sõiduteenuse osutamist kaalunud, sest nad ei näe ennast seda tööd tegemas.

Bolti kampaania “Naised roolis” eesmärk on lahendada naiste alaesindatust transpordisektoris ja aidata naistel kasutada lisatöötasu saamise võimalusi, mida pakub sõiduteenuse pakkumine.

Bolti sõiduteenuse juhi Eva Liisa Rikkase sõnul on naised paljudes valdkondades alaesindatud, kuid transpordisektoris on ebavõrdsus eriti terav. “On palju põhjusi, miks naised ei kaalu sõidukijuhiks hakkamist, ning selle kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust mõnest naisjuhtide suhtes levinud eelarvamusest ning hõlbustada naiste juurdepääsu paindlikule tööle Bolti platvormil. See on eriti oluline praegu, mil elukallidus kõigi jaoks tõuseb.” 

Kampaania “Naised roolis” käivitati videoga, milles naised räägivad hoiakutest, mida nad naisjuhtide kohta kuulevad. Lisaks teeb Bolt mitmes Euroopa ja Aafrika riigis koostööd kohalike naiste õiguste ja töövõimalustega tegelevate mittetulundusühingutega. Samuti pakub Bolt osades riikides paremat ligipääsu platvormile naistele, kellel pole autot või pole rahaliselt võimalik taksolitsentsi taotleda.

Et aru saada, mis naisi täna sõiduteenust osutamast tagasi hoiab, viis Bolt läbi vestlused sadade naistega eri riikides, et mõista nende suhtumist transpordisektorisse ja seda, mis motiveeriks neid kaaluma sõidukijuhiks hakkamist.  

Kampaania “Naised roolis” toimub üheteistkümnes riigis: lisaks Eestile ka Lätis, Leedus, Poolas, Horvaatias, Slovakkias, Tšehhis, Rumeenias, Aserbaidžaanis, Portugalis ja Nigeerias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.