Dacia avaldas oma esimese Dakari-auto, mille rooli läheb vanameister Sébastien Loeb

Dacia tuli täna lagedale ambitsioonika autoprojektiga, mis viib Rumeenia-Prantsuse margi esmakordselt Dakari rallile. Nimeks saab sõiduk aga Sandrider – mitte ajada segi Sandero ökokulguriga.

Praegu veel prototüübi tasemel olev sõiduk baseerub bagilaadsel Dacia Manifesto ideeautol, mis avaldati paari aasta eest. Sandrider peaks aga täiesti rajakõlbulikuna võistlustulle asuma juba sel aastal. See ehitatakse koostöös brittidega ettevõttest Prodrive.

Sandrider on minimalistlik, kaetud süsinikplastist kerepaneelidega, varustatud 35-sentimeetrise käiguga topeltõõtsharkvedrustuse ja 4×4 ülekandega. Sõitjate elu teevad mugavamaks spetsiaalsed antibakteriaalsed Seabeti istmed ning näiteks peegeldusvastane armatuurlaud. Ralliauto mootor töötab sealjuures saudide Aramco toodetud sünteetilisel kütusel. See annab jõudu 3-liitrisele V-6-mootorile, mis arendab kahe turbo toel 185 kW ning 539 Nm.

Esimene arendustest viib Sandrideri rajale juba selle aasta oktoobris. Debüüt on Rallye du Maroc 2024 rallil. Dakari ja Rally-raidi sarjade raames pannakse selle rooli aga kolm nimekat pilooti: WRC vanameiste Sébastien Loeb, Rally-raidil ja Dakaril nime teinud Cristina Gutierrez Herrero ja Rally-Reidi maailmameister Nasser Al-Attiyah.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.