Eelmisel aastal suurenes oluliselt ebasobivas seisundis rooli istunud juhtide arv

Foto: Scanpix

Aastal 2022 kõrvaldas politsei liiklusest 6586 sõidukijuhti, kes olid rooli istunud selleks sobimatus seisundis. Võrreldes aastaga 2021 on selliste juhtide osakaal suurenenud 9,7%.

Kui vaadata numbreid, siis saab öelda, et 74% juhtidest olid enne rooli istumist tarvitanud sellises koguses alkoholi, mille puhul juht ise pidi kindlasti tajuma, et sõiduki juhtimiseks sobilikus seisundis ta veel ei ole. Ometi ei hoidnud see teadmine rooli istumist ära.

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

  • kõige rohkem kõrvaldati juhte liiklusest juunis ja kõige vähem veebruaris. Suurim osa rikkumistest pannakse toime reedel, laupäeval ja pühapäeval, kõige vähem teisipäeval.
  • eelnevalt alkoholi tarvitanud juhid põhjustasid 528 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 143 inimest ja hukkus 7.
  • võimalikest alkoholi tarvitanud juhtidest tehti politseile keskmiselt pea 30 kõnet päevas. Tänu tähelepanelikele liiklejatele kõrvaldati liiklusest nii mõnigi ohtlik juht.

Rooli istudes ole kindel, et eelnevalt tarvitatud alkohol on oma mõju kaotanud ja ära istu reisijana sõidukisse, mille juhi seisundis sa kindel ei ole. Hoolitse ka selle eest, et sinu sõpradest keegi ülemeelikus tujus rooli ei istuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.