Eesti noor kardisõitja hoiab uues rahvusvahelises sarjas teist kohta

Fotod: AQVA Racing

Uue kardisarja Champions of the Future Academy, mis toob kokku noored võidusõidutalendid üle maailma, teine võistluspäev möödus vihmas. Eestit esindavad MINI klassis Sebastian Kirss (9 a) ja Albert Tamm (11 a) ning OK-N Junior klassi Kristian Ebras (12 a).

Üks võistlusnädalavahetus kätkeb endas kahte eraldi etappi. Esimesel päeval alustas tänu eelsõitude võitudele Albert Tamm Mini klassi finaali esimeselt stardikohalt ning hoidis üle poole sõidu sellest kinni. Kahjuks ei suutnud Tamm Itaalia sõitjat Alessandro Truchot oma selja taga hoida ning läks ring ringis mööda sõitudeks.

Eelviimasel ringil suutis eestlane esikoha tagasi võita ning samal ringil toimus esimese kahe sabas avarii, mis oli nii karm, et kohtunikud otsustasid välja panna punase lipu. Kuigi viimasel ringil kaotas Tamm positsiooni uuesti itaalasele, siis kehtima jäi enne punast lippu olnud järjestus. Lähtuvalt reeglitest oli selleks hetkeks üle 75% võistlusdistantsist läbitud ning sellega võttis Albert Tamm Champions of the Future esimeselt etapilt võidu.

Sebastian Kirss, kes startis 23. kohalt suutis välja sõita 17. positsiooni. OK-N Junior arvestuses sõitev Ebras, kes teises eelsõidus oli rajal toimunud intsidendis süütu kannataja rollis lõpetas 30. osalejaga finaali 27. kohal.

Teine päev algas tõsise sajuga ning esimesed vabatreeningud, kvalifikatsioonid ja eelsõidud peeti kas sajus või vihmamärjal rajal. Kvalifikatsioonis sõitisid Albert Tamm ja Sebastian Kirss vastavalt 9. ja 22. aja. Kristian Ebrasel jäi kahjuks sõiduvea tõttu kvalifikatsioon pooleli ning noormees head aega sealt kirja ei saanud.

Eelsõitudes ei saanud hoogu üles Tamm, kes mõlemas sõidus kaotas kohti, lõpetades esimese sõidu 13. ja teise 15. kohal. Seevastu Sebastian Kirss tegi mõlemas sõidus tubli tõus, parandades ühes oma positsiooni 6. ja teises 3. koha võrra. Ebras, kes startis eelsõitudele 27. kohalt, kaitses esimeses oma positsiooni ja teises oli finišilipu langedes lausa kuus kohta eespool. Eelsõitude tulemused andsid MINI klassis sõitvatele Albert Tammele 11. ja Sebastian Kirsile 18. stardikoha. OK-N Junior arvestuses raja olnud Kristian Ebras tagas oma tulemusega 25. paigutuse.

Finaalide alguseks andis vihm järele ning rada kuivas nii palju, et starti sai minna tavarehvidega. Albert Tamme start õnnestus väga hästi ja 11. kohalt sõitu alustanud noormees kerkis esimese kolme ringiga teisele kohale, kuid juba järgmisel ringil pidi mitu kohta loovutama ja langes kuuendaks. Ring ringi järel kerkis Tamm uuesti võistlejate rivis ettepoole ning viimase ringi alguseks oli suutnud välja võidelda neljanda koha. Õnneks jätkus noorel sõitjal jõudu ja tahet edasi võidelda ning selle preemiaks auga välja teenitud kolmas koht.

Sebastian Kirsi sõit lõppes viiendal ringil, kus ühes kiires kurvis libisema sattudes rajalt välja vajus ja katkestas. Sama saatus tabas ka oma finaalsõidus Kristian Ebrast, kes kaasvõistlejaga kokkupõrke tagajärjel rajal välja paiskus.

Albert Tamm

Tamm lisas oma eilse võidu kõrvale seega pronksi ning on kahe esimese etapi järel Champions of the Future sarjas 118. punktiga teisel kohal. “Igati hea algus, eks lootus oli ikka, et pääsen poodiumile, aga eriti hea meel, et suutsin seda teha mõlemal päeval. Vihmasõiduga on vaja veel tööd teha, kuival rajal tunnen ennast väga kindlalt,” ütles Tamm.

“Mina olen alles teist hooaega karti sõitmas ja tänulik, et isa mulle sellise võimaluse andis. Väga meeldis sarja korraldus ja see, et kardid on tõesti võrdsed. Eks ei jää muud üle, kui istmeaega koguda, muidu kiirus ja enesekindlus ei tõuse,” rääkis Ebras.

“Eile oli hea päev ja mulle sobis ka tänane hommik. Vihmamärg rada mulle isegi täitsa meeldib. Hetkel jääb puudu nii suures massis sõitmise kogemusest. Juba siia saabudes vaatasin, et kui palju ikka lapsi kohal on. Sellised suured võistlused aitavad mu arengule palju kaasa,” lisas Kirss.

Kolmas Champions of the Future etapp sõidetakse mai keskel Valencias, Hispaanias. Kokku ootab noori ees veel 5 võistluspaika, kokku 10. etapiga. Võrdne tehnika ja rahvuvaheline ning väga tihe konkurents lisavad põnevust terveks aastaks.

Champions of the Future võistluskalender:
27.-31. märts Cremona, Itaalia (1. ja 2. etapp)

10.-12. mai Valencia, Hispaania (3. ja 4. etapp)

26.-28. juuli Franciacorta, Itaalia (5. ja 6. etapp)

4.-6. oktoober Lähis-Ida, koht ja rada selgumisel (7. ja 8. etapp)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.