Eesti tudengite päikeseauto heitlikust loost tehti film

Tudengiauto Solaride loost valmis dokumentaalfilm, mida saab järgmisest nädalast Eesti eri linnades vaadata.

Alates esmaspäevast, 4. märtsist, linastub kinodes dokumentaalfilm “Solaride: julgus teha võimatut”. See toob ekraanile loo Eesti inseneeriatudengite osalemisest keerulisel päikeseautode maailmameistrivõistlustel Austraalias. Nimelt oli 2023. aasta Bridgestone World Solar Challenge oli ainulaadne.

Toona pidid kõik tiimid ühel hetkel võistluse katkestama – seda aga maastikupõlengute ja äärmiselt tugeva vastutuule pärast. Filmis selgub, kuidas Solaride sai hirmutava olukorraga hakkama ning kuidas Eesti tudengid ehitasid maailmasmeistrivõistlustel kolmanda koha väärilise päikeseauto. Filmitegijate eesmärk on enda sõnul inspireerida noori haarama kinni väljakutsetest, mis esmapilgul tunduvad hirmsad ning populariseerida inseneeriat.

“See ei ole lihtsalt dokumentaalfilm päikeseautode maailmameistrivõistlustel osalemisest, vaid lugu Eesti tudengite unistuse täitumisest. Film näitab Eesti noorte tahet päriselt maailma muuta ja ise enda tulevikku luua,” ütles Solaride’i kolmanda hooaja tegevjuht Asso Soosalu.

Läheb üle maa tuurile

Seoses filmi kinno jõudmisega alustab ringreisi ka Solaride’i päikeseauto. Esimene peatuspaik on Ülemiste Keskus, kus auto juba ootab külalisi uudistama. Edasi liigub päikeseauto Narva, Tartusse, Pärnusse ja Kuressaarde. Pärast eriseansse läheb auto määramata ajaks tagasi inseneride hoole alla, seega võimalus päikeseautot lähiajal uuesti näha on väike. 

“Eesti insenerid paistavad silma oma nutikuse, usina tööeetika, praktilise lähenemise, analüüsioskuse ja probleemide lahendamise võimekusega. Haridusprogrammid nagu Solaride pakuvad noortele inseneridele suurepärast võimalust kogeda keeruliste ettevõtmiste eduks vajalike kogemuste laia spektrit,” ütles Devid Liik, Milremi tehnoloogiajuht. Solaride ongi TalTechi elektrivormeli projekti kõrval teine suurim sarnane ettevõtmine.

Dokumentaalfilm linastub Apollo kinodes üle Eesti 4. märtsist 8. märtsini. Solaride korraldab koolidele ka filmi vaatamiseks eriseansse, kus kinokülastajad saavad võimaluse leida vastuse igale võimalikule inseneeriavaldkonda puudutavale küsimusele. Põhiseansside ajad on toodud aga allpool.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.