ELMO rendiauto saad nüüd endale sobivaks ajaks ukse ette tellida, aga palju see maksab?

Sõiduki jagamisettevõte hakkab turul esimesena pakkuma teenust, mis võimaldab kliendil rendiauto ukse ette tellida soovitud kasutamisajaks. Teenusepakkuja sõnul selle eest lisatasu ei võeta.

Teenus lansseeritakse esialgu Tallinnas ja selle lähiümbruses. Auto saab ukse ette tellida ELMO Rendi kodulehe e-keskkonnast vähemalt tunniajase etteteatamisega.

„Tegemist on esimese sammuga meie kaugjuhtimistehnoloogia kasutuselevõtul, mille eesmärk on liigutada sõiduk juhivabalt kliendi juurde või ümber parkida. Praegu toovad auto kliendi juurde tasuta meie enda sõidukijuhid,“ ütles ELMO Rendi asutaja Enn Laansoo, Jr.

Lähiajal hakatase katsetama ka ilma juhita auto sõidutamist

Sõidukite kaugjuhtimistehnoloogia kavatseb ELMO Rent testimiseks tänavatele tuua lähikuudel ja sellega välisturgudele laieneda järgmise aasta kevadel. Tänaseks on Nissan Leaf seadistatud kaugjuhtimisfunktisooniga ja veel septembris on plaanis alustada transpordiameti platsitestimisega.

„Pärast Transpordiameti heakskiitu viime esimese testauto juba Paldiski linna tänavatele, mille osas on meil Lääne-Harju vallavalitsuselt ka soosiv heakskiit olemas,“ ütles ELMO Rendi tegevjuht Julia Nekrassova. „Ühtlasi osaleme kaugjuhitavat sõidukit puudutava seadusloome kujundamisel ja loodame, et see seadus jõustub Eestis varem, kui vastav üle-Euroopaline direktiiv järgmise aasta juulis.“

„ELMO Rendi sõiduki kaugjuhtimistehnoloogia avab meile uued võimalused ka teistes valdkondades nagu näiteks kaitsetööstus või logistikasektor, ühtlasi suudame otsest konkurentsi pakkuda taksoteenusele,“ rõhutas Enn Laansoo, Jr.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.