Euroopas ja Itaalias tippu tõusnud Ruben Volt: “See oli kõige õpetlikum aasta minu karjääris”

Fotod: Daniele Nicli

2023. aasta oli autoringrajasõitjal Ruben Voltil ja ALM Honda Racingu meeskonnal läbimurdeline. Lisaks kereautode sarjale TCR Italy osales meeskond sama klassi autode Euroopa tippsarjas TCR Europe ja sai oma kiirust võrrelda ka maailma tippudega TCR World Touri sarjas.

Pikaajaline ja edukas koostöö Honda ametliku esindaja JAS Motorspordiga tagas selle, et ALM Honda Racingu meeskonna autoga sõitis TCR World Tour etappidel selle sarja tippsõitja Nestor Girolami. Ruben Volti arvele jäid kaks sõiduvõitu TCR Europe’i sarjas ning poodiumikohad kõrgeima tasemega rahvuslikus TCR-autode sarjas Itaalias.

Hooaja viimasel etapil alustas Volt sarnaselt hooaja teise poolega: hea kiirus vabatreeningutel ja tugev esitus kvalifikatsioonis. Imola rajal oli ta taas kvalifikatsiooni kiireim ja startis esimesse sõitu esimeselt kohalt. Kahjuks ei saanud ta stardist liikuma ja üks tagant tulnud konkurentidest ei märganud teda seismas ning sellest tekkis stardisirgele ahelavarii.

Sõit peatati punase lipuga, õnneks keegi sõitjatest viga ei saanud. Kuna Volti Honda Civic Type-R sai nii palju viga, et seda sõitudeks enam korda ei saanud teha, oligi Ruben Volti viimane etapp Itaalias lõppenud.

Algas nii hästi …

Ruben Volt: “Aasta viimane etapp Imolas oli täpselt selline, nagu see aasta meil algas. Nädalavahetuse algus oli nii hea, kui olla sai, kvalifikatsiooni võit, aga kui starti jõudsime, kukkus sõna otseses mõttes kõik taevast alla ja üle stardijoone seekord ei jõudnudki. Õnnelik olen selle üle et auto oli piisavalt turvaline, et mind tervena hoida nii tugevast löögist ja et teised ka terveks jäid.”

Hooaega kokku võttes tõdeb 17-aastane võidusõitja, et see oli väga õpetlik ja koos ALM Honda Racingu meeskonnaga astuti edasi suur samm. Seda kinnitavad sõitude võidud Euroopa TCR-sarjas ja kvalifikatsiooni võidud ning poodiumikohad väga tiheda konkurentsiga Itaalia sarjas.

“Kui hooajale tagasi vaadata, siis enne sarjade puhkepausi augustis oli pigem enda mentaalse poole parandamine ja uue generatsiooni Honda Civicuga sõitma õppimine ja selle paremaks tegemine. Peale seda olid minu hinnangul minu karjääri kõige paremad kaks kuud, mis siiani olnud on. Näitasime tiimiga seda, mida me oleme näidanud kohe algusest peale, et meil on kiirus olemas, aga õnnest on puudu olnud.

Kuna meil tiitli peale sõitmise võimalus oli mõlemas sarjas kadunud, oli suurem motivatsioon võita, mida me ka suutsime kahel korral,” ütles Ruben Volt.

Meeskonna juht Martin Laur lisab, et ALM Honda Racingu meeskonnale oli tänavune edukas hooaeg oluline mitmel erineval põhjusel.

“Meeskonnale oli see väga oluline läbimurdeaasta. Alustasime hooaega mõttega, et sõidame Itaalia meistrivõistlusi, kuid kokkuvõttes pakkusime teenust lisaks Itaaliale nii maailmameistrivõistlustel, Euroopa TCR-is ning hooaja lõpetame veel Hispaania meistrivõistluste kahe etapiga.

Tulemusi vaadates, võime öelda, et tänasel hetkel kuulume kereautode tipptiimide hulka. Tänu JAS Motorspordi tugevale toele, usaldusele ning Rubeni väga headele esitustele hooaja lõpul oleme uueks aastaks kindlasti paljude sõitjate vaateväljas,” ütles Laur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.