Ruben Volt võitis sõidu Itaalia kereautode ringrajasarjas

Ruben Voltil oli kuumast ilmast hoolimata Itaalias väga edukas nädalavahetus. Fotod: Daniele Nicli, ALMotorsport Photography

Sellel hooajal nii TCR Europe kui TCR Itaalia sarjades väga heas hoos olev Ruben Volt tegi sellel nädalavahetusel korraliku tulemuse. Kereautode ringrajasarjas TCR Italy sai ta kirja sõiduvõidu, see oli midagi, mille nimel Team Estonia Autosporti liige Ruben Volt oli pikalt tööd teinud. Pühapäev oligi n-ö palgapäev.

TCR Italy sarja teise etapi kaks võistlussõitu peeti Pergusa rajal Sitsiilas, kus oli päeval sooja 36 kraadi, raja temperatuur oli 60 kraadi. Kvalifikatsioonis oli Honda Civic Type-R TCR-ga kihutav Volt kaheksas. Esimeses sõidus tegi Volt korraliku stardi ja sõidu ning kihutas üle lõpujoone viiendana, aga kuna kaks konkurenti said 5-sekundilise ajakaristuse, tõusis eestlane kokkuvõttes kolmandaks, sõidu võitis kohalik Nicola Baldan, teine oli Kanada võidusõitja Nicolas Taylor.

Teises sõidus startis Volt esimeselt kohal ja hoidis seda positsiooni kindlalt kuni finišini. TCR Italy sari on maailma tugevaim rahvuslik sari ja see, et TCR Euroopa meistrisarjas võite noppinud Volt oma esimese Itaalia võidu oma neljandal hooajal Itaalias nüüd kätte sai, kinnitab seda.

Ruben Volt, ALM Honda Racing: “Füüsiliselt oli see kindlasti tänu kõrgele temperatuurile keeruline nädalavahetus. Tegu on ka väga kiire rajaga, kõige aeglasema kurvi läbisime kiirusega 120 km/h. Kvalifikatsioonis ei saanud päris õiget ringi kokku, aga olime rahul kaheksanda kohaga, sest see andis teise sõitu esimese stardikoha.

Esimeses sõidus läksin rajale eesmärgiga hoida tehnika terve teiseks sõiduks ja püsida eemal jamadest. See õnnestus ja kui kaks konkurenti said ajakaristuse, tõusin kolmandaks, mis oli meeldiv üllatus. Teise sõidu eesmärk oli teha hea start ja hoida esimest positsiooni. Teadsime, et selles kuumas ei saa keegi üle ühe ringi tuules sõita, sest siis kuumeneb mootor üle ja seda peab jahutama, ees sõites seda muret pole.

Seadistasime auto tippkiirusele, et konkurendid sirgel mööda ei pääseks ja Honda mootor tegi oma tööd ideaalselt. Olud olid väga keerulised ja seda magusam oli esimene võit Itaalias.”

TCR Italy sarja kolmas etapp sõidetakse 12.–14. juulil Mugello rajal. Nädal varem sõidetakse Belgias Spa ringrajal TCR Europe’i sarja neljas etapp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.