Galerii: Torino lähedal avatud uus muuseum on kohustuslik peatus sinu järgmisel reisil Põhja-Itaaliasse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) avas Torino linna külje all hiljuti uue muuseumi. Nagu arvata võiks, on see väga äge.

Juhul, kui Põhja-Itaalias reisides jääb sul ruumi veel ühele ägedale automuuseumile (sest Alfa, Ferrari, Lamborghini ja Pagani on juba plaanis), pakub silmailu ka FCA grupi uus muuseum.

FCA Heritage HUB koosneb üle 250 erinevast sõidukist, mis on pärit Itaalia automarkidelt FCA grupi all. Erinevad Fiatid, Abarthid ja muidugi ka Lanciad on kõik ühe hiiglasliku katuse all, mis on laiali laotud kokku 15 000 ruutmeetrise pindala peale.

Heritage HUBist leiab nii tootmisautosid, ringraja ja ralli võidusõidukaid kui ka ainulaadseid kontseptautosid. Paljud sõidukid ei ole varem üldisele avalikusele isegi nähtavad olnud.

Sõidukid ulatuvad markide aegade algusest kuni tänapäevani välja. Seepärast võib näha ka praeguseid Fiat 500 erilisemaid mudeleid ja näiteks ka Alfa Romeo 8C sportautot oma esiisadega muuseumi pinda jagamas.

Vaata ka muuseumi tutvustavat videot. Kuigi terve jutt on itaalia keeles ei takista see kuidagi muuseumi kollektsiooni imetlemisest.

Galerii FCA Heritage HUBist leiad loo lõpust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.