Elektriline Lancia Ypsilon saab võimsama ja sportlikuma HF-versiooni ning naaseb lõpuks ka autorallisse

Itaalia brändi esimene täiselektriline auto saab ka ajaloolise HF-i embleemi, mis tähendab muidugi rohkem võimsust ja teravamat dünaamikat. Lisaks on ka teada, et Ypsilon HF-ist tuleb Rally4 klassi võidusõiduauto, mis küll muidugi sisepõlemismootoriga.

Märtsi keskel kuulutas Lancia juht Luca Napolitano uhkelt, et nii HF-tähistus kui ka ametlik ralli võidusõidumasin on Ypsiloni baasil saabumas ja nüüd paistab, et autotootja hoiab lubadustest kinni.

Ypsilon HF-i sportlik luukpära saab 240-hobujõulise elektrimootori, mis võimaldab autol seisust “sajani” kiirendada 5 sekundiga. Kuigi pole täpsustatud, võib eeldada, et auto on esiveoline, sest jagab tõenäoliselt palju mehaanikat Abarth 600e-ga.

Lisaks saab elektriline luukpära madalama vedrustuse, laiema rööpe ja rõhutatult musklilise välimuse, mis peaks olema inspireeritud Lancia varasematest sportlikest mudelitest.

Suureks uudiseks on samuti, et Lancia nime saab taas näha rallimaailmas, kuid paraku mitte veel tipptasemel WRC-s. Saabuv Ypsilon Rally 4 HF on ehitatud vastavalt Rally4 kriteeriumitele, mis on kõige võimsam esiveoline FIA ralliauto klass.

Muidugi saab võidusõiduauto sisepõlemisajami 1,2-liitrise 3-silindrilise turbomootori näol, mis toodab 212 hj. Võimsus jookseb läbi 5-käigulise kasti ja parema pidamise jaoks on esiteljele paigaldatud mehaaniline diferentsiaal.

Sportliku HF brändi osas kinnitas Lancia veel, et saabuvad Gamma ja Delta mudelid, millest on hetkel veel väga vähe teada, saavad samuti sporlikuma HF versiooni. Seega tundub, et Lancia naasmine võetakse küllaltki tõsiselt ette.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.