Hämmastavad teadmised: pisike detail juhatas varastatud Lamborghinide jälile

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kuvatõmmis videost

Autodest mittehaaratud inimesel võib olla raske isegi ette kujutada, kui pisikesi detaile autoentusiastid neljarattaliste juures märkavad ja milliseid järeldusi nad nende abi teha suudavad.

Sellest kõigest aitab aimu saada YouTube’ist leitav videolugu, milles kirjeldatakse, kuidas kahe varastatud Lamborghini avastamine algas sellest, et juhuslikult mööda sattunud autohuvilisele jäi silma…ühe “Lambo” VIN-koodi vale šrift.

Tõe huvides tuleb küll tunnistada, et niisuguse loo sündimiseks olid asjaolud tolle konkreetse autohuvilise tausta näol erakordselt soodsad. Esiteks: videos tema endaga juhtunut jutustav Ed Bolian on olnud kuus aastat kohaliku Lamborghini esinduse müügidirektor. Ja teiseks: pärast selle töö jätmist lõi ta VINwiki nimelise bensupeade kommuuni, kuhu inimesed postitavadki infot tänaval märgatud erilistest autodest.

Sellegipoolest on selge, et ilma sügava huvita kiirete ja ilusate sõidukite vastu poleks asjade niisugune käik olnud võimalik.

Videos räägib Bolian talle omase kiire ja nüansirohke tekstiga, kuidas kõik täpselt aset leidis. Et tegu on ameeriklasega, käib jutt mõistagi inglise keeles.

Ed Bolianil on põnevaid autodega seotud lugusid palju. Muu hulgas kuulub talle autoga New Yorgist riigi teise serva Los Angelese sõitmise rekord.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.