Hannes Soomer stardib täna mootorrataste Le Mansil

Fotod: BMW Motorrad World Endurance Team

Eesti aja järgi 16:00 saab stardib järjekordne mootorrataste kestvussõit “24 Heures Motos.” Nagu nimigi viitab, toimub see samas kohas kus autodega sõidetav suvine võistlus, kuid rajaks on 4185. meetrine Circuit Bugatti. Samal ringil võistleb ka Moto GP.

2024 aasta võistlus on järjekorras juba 47. ning käesoleval aastal on üles antud 48 võistkonda, mis teeb kokku pea 180 võistlejat. Sõidetakse peamiselt kahes klassis Formula EWC ning Superstock.

Hannes tegi nädalase treeningu kaasa BMW Motorrad ametlikus võistkonnas, kuid starti läheb Tecmas Racing Team värvides ja konkurentsitihedamas Superstock klassis.

“Ametliku BMW meeskonnaga sain osaleda nii võistluse eelsetel, kui võistlusnädala treeningutel. Olin neile just see õige varumees, kes sõitis mootoreid ja pidureid sisse. Kirjade järgi olengi see hooaeg nende meeskonna testsõitja, kuid enamasti võistlen BMW tütartiimis,” rääkis Soomer.

20% füüsilist ja 80% vaimset

“Varasemalt on motoringraja kestvusõidusarjas eestlastest osalenud minu mentor Marko Rohtlaan. Koos just arutasime, et see oli juba 20 aastat tagasi. Nii tänase tiimi liikmetelt, kui Markolt olen saanud kasulikku infot. Enamus ütlevad, et sellised sõidud on 20% füüsilist ja 80% vaimset. Ning viimaste vahetustega võlgu olevad unetunnid saavad määravaks,” lisas Soomer.

Võistlusformaat on sarnane autode omale. Sõidetakse kas kolme- või neljaliikmelistes tiimides. Ühe vahetuse pikkus on muidugi mootorrattaga lühem, kusagil tund. Iga peatus vahetatakse juhti, tangitakse. Rehvikomplekt läheb Superstock klassis uus iga teine ja Formula EWC-s iga peatus. Kiiremad tiimid sihivad peatuseks 7 sekundit.

Eilses ajasõidus võideldi Superstock klassis välja teine stardikoht, mis üldrivis on 11. “Hetkel võib kindlasti rahule jääda. BMW põhivõistkond oli viies ja meie omaklassis teised. Eks need 24-tundi toovad tõe.”

Kokku sõidetakse FIM Endurance maailmameistrivõistluste sarjas neli võistlust:

  1. aprill, 24h Motos Le Mans, Prantsusmaa
  2. juuni, 8h Motos of Spa, Belgia
  3. juuli, 8h Suzuka, Jaapan
  4. september, 24h Bol D’Or Paul Ricard, Prantsusmaa

Võistlusi on võimalik jälgida Eurospordi ja GO3 vahendusel. Esimesel etapil Le Mansis on Eestist kohal Masinawärk ning teeb jooksvalt sisu nii sotsiaalmeediasse ning Youtube kanalile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.