Tallinna ringtee ahelavarii tagajärgi koristatakse, haiglasse viidi kaheksa kannatanut

Täiendatud 14.55

Transpordiameti teatel on liiklusolud tuisu ja libeda tõttu väga ohtlikud. See tõi Tallinna lähistel kaasa ka suure õnnetuse.

Nimelt on Tallinna ringteel täielikult suletud lõik Luige-Kurna vahel, suunaga Jüri poole. Seal toimus ahelavarii, mis sulges maantee täielikult. Liikluse ümbersuunamise tõttu on piirkonnas liiklusseisakud ka vastassuunas.

Väidetavalt on avariisse sattunud vähemalt 17 autot. Transpordiamet palub liiklejatel seetõttu piirkonda vältida, lisanduv ajakulu on üle tunni aja. Teeolud on tiheda lumesaju ja tuisu tõttu halvad, teed aga jäised ning lumised.

Politsei kinnitusel teatati kell 9:15 mitmest järjestikustest liiklusõnnetusest Tallinna ringtee 13. kilomeetril, mistõttu on liiklus seal praegu suletud. Enamik õnnetustest on olnud õnneks kergemad plekimõlkimised, kuid hetkel teadaolevalt on vähemalt viis inimest ka õnnetustes viga saanud ning kiirabi toimetab nad haiglasse.

Ühismeedias jagatud videote järgi on Tallinna ringteel tõepoolest ummikud. Teede libedusest annab aimu ka hommikul sotsiaalmeedias jagatud pilt, kus Volkswageni sõiduauto on Tartu maanteel Sossi mäest alla sõites teelt välja libisenud ning külili kõnniteele maandunud.

14:45 täpsustas Põhja prefektuuri kriminalistikatalituse juht Elari Haugas olukorda. Tema sõnul töötavad politseinikud koos Päästeametiga veel sündmuskohal. “Hetkel toimub avariiliste autode äravedu ja tee puhastamine sõidukite tükkidest,” sõnas ta. “Kõik see võtab veel aega ja arvatavasti on tee sündmuskohal vähemalt tunni või rohkemgi suletud.”

Kokku osales vametniku sõnul avariis 25 erinevat sõidukit. Viga sai 11 inimest, kellest kaheksa vajasid haiglaravi. Õnnetuste asjaolud on politsei teatel veel selgitamisel ja samuti tuletatakse meelde, et teeolud on Eesti teedel jätkuvalt väga keerulised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.