Video: vaata, kuidas toimus suur ahelavarii Tallinna ringteel

Eile sulges ahelavarii Luige lähistel peaaegu täielikult Tallinna ringtee. Täna avaldas politsei aga video sellest, kuidas õnnetus reaalajas toimus – otse ühe osalise vaatenurgast.

Äärmiselt libedate teeolude ning halva nähtavuse tõttu põrkasid eile Kurna ning Luige vahel kokku kümned autod. Suure ahelavarii tagajärgi likvideeriti pea kogu päeva ja veel pärastlõunal täpsustas Põhja prefektuuri kriminalistikatalituse juht Elari Haugas olukorda järgnevalt.

“Hetkel toimub avariiliste autode äravedu ja tee puhastamine sõidukite tükkidest,” kirjeldas ta. Kokku osales ametniku sõnul avariis 25 erinevat sõidukit. Viga sai 11 inimest, kellest kaheksa vajasid haiglaravi.

Täna avaldas politsei aga pardakaamera video õnnetuse toimumise hetkest. Politsei rõhutas, et sõidukiiruse valikul peab arvestama sellega, et nähtavusulatuse piires oleks auto võimeline ka seisma saama. “Isegi heades teeoludes peab asulavälisel teel eesliikujaga pikivahe olema ajaliselt vähemalt 3 sekundit,” rõhutati postituses. “See on 90 km/h liikudes 75 meetrit ja kehvemate teeolude korral veel märgatavalt pikem.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.