Juuni keskel hakkab Ülemistes reisijaid vedama isejuhtiv buss

Fotod: Auve Tech

Ülemiste ärilinnakusse jõudis täna esimene Iseauto, mida hakatakse katsetama rahvusvahelise projekti Fabulos raames eesmärgiga muuta isejuhtivad sõidukid ühistranspordi loomulikuks osaks.

Võrreldes seniste autonoomselt juhitavate sõidukite katsetustega, astutakse samm edasi ning luuakse Ülemistesse terviklik keskkond, kus Iseautod kasutavad spetsiaalselt paigaldatud nutikaid bussipeatusi ja osalevad tavaliikluses.

Buss ühendab Ülemiste kaubanduskeskuse, hotelli, lennujaama ning Ülemiste ärilinnaku, pakkudes inimestele mugavat võimalust piirkonnas liikumiseks. Pikemas perspektiivis on eesmärk muuta ühistransport kasutajasõbralikumaks ning sujuvamaks, soodustades isiklikust sõiduautost loobumist.

Iseauto läbis maanteeameti ülevaatuse

Auve Techi ehitatud Iseauto läbis Maanteeameti tehnoülevaatuse, kus toimus tavapärane nõuetele vastavuse kontroll nagu igal sõidukil. Erinevus tavapärase tehnoülevaatusega seisnes testimises, kuidas roolita ja pedaalideta sõidukit juhitakse sujuvalt nii manuaalselt kui ka autonoomselt.

Tallinna projekti käigus luuakse:

  • isejuhtivate sõidukite omavahel liitmine ühtseks süsteemiks (fleet management system, vähemalt kolme sõidukiga)
  • manuaalse kaugjuhtimise kontrollkeskus (võimaldab väljaõppe saanud operatoril võtta vajadusel sõiduki juhtimine üle)
  • nutikad bussipeatused, kus saab reaalajas näha bussi saabumise ning väljumise aega, järgmise bussi saabumise ning väljumise aega
  • reisijatel on Iseutot Ülemiste Citys võimalik kasutama hakata alates 15. juunist.

Faboluse Tallinna projekti viib läbi Mobile Civitatem Consortium, kuhu kuuluvad Modern Mobility, TalTech, Auve Tech ja Fleet Complete. Koostööpartnerid on Ülemiste City, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Tallinna Transpordiamet, Maanteeamet ja Bercman Technologies.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.