Veel üks uus auto Le Mans’i hypercar klassis: Lamborghini SC63

Fotod: Lamborghini

Lamborghini on järjekordne autotootja, kes liitub kestvussõidu kõrgeima klassi Le Mans Hypercar üha kasvava markide nimekirjaga. SC63 nimeline hübriidajamiga võidusõiduauto alustab sõite nii maailmameistrivõistlustel WEC sarjas kui ka Põhja-Ameerika IMSA seerias.

Le Mans Hypercar klassi kuuluvad teatavasti nii LMH (Le Mans Hypercar) kui ka pisut standardsem LMDh (Le Mans Daytona hypercar või hybrid – pole ametlikku akronöömi seletust) ja Itaalia autotootja on valinud just viimase reeglistiku, mille baasil oma auto ehitada.

See tähendab, et auto konstruktsioon ei pea olema 100% enda tehtud ning ka käigukast ja hübriidajam on identne teiste samas klassis konkureerivate masinatega. Porsche ja Lamborghini on mõlemad Volkswageni grupi katuse all ning võiks arvata, et Saksamaalt pärit LMDh auto jagab nii mõndagi Itaalia omaga, kuid nii see õnneks pole.

Lamborghini SC63-e konstruktsioon on valmistatud koostöös Prantsusmaalt pärit Ligier’iga ja hübriidajami sisepõlemismootoriks on eraldi autospordi jaoks arendatud 3,8-liitrine kahe turboga V-8 jõuallikas. Koguvõimsuseks on kõikidel LMDh klassi autodel identne 680 hj (500 kW).

Muidugi on auto välimus ja aerodünaamika siiski kõik Itaalia autobrändi inseneride poolt disainitud ja muidugi on üritatud lisada ka detaile, mis viitavad Lamborghini superautodele. LED esituled meenuavad Revuelto ja Sián masinaid ja tagatuled on samuti natuke Revuelto moodi.

Hetkel avaldatud auto disainis domineerib Lamborghinile tüüpiline Verde Mantis roheline toon, mida on palju kasutatud ka autospordis Huracan GT3 klassi autol.

Koostöös Iron Lynx võidusõidumeeskonnaga plaanib Lamborghini osa võtta nii kestuvssõidu maailmameistrivõistlusest (WEC) ja ka Põhja-Ameerika kestvussõidu seeriast IMSA. Mõlemast sarjast võtab osa üks auto. Kuigi on tõenäosus, et Le Mans’i 24-tunni sõidust võtavad osa mõlemad autod korraga, pole see veel kinnitust leidnud.

Sõitjatest on hetkel nimekirjas Lamborghini tehasesõitjad Mirko Bortolotti ja Andrea Caldarelli ning F1 kogemusega Daniil Kvyat ja Romain Grosjean. Rohkem sõitjaid (reeglina on kolm sõitjat ühe auto kohta) avaldatakse lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.