Selle saavutamine tõestaks tegudes, et Tallinn on kaasaegne, rohelise ja kestliku mõtteviisiga linn! See on kiiduväärt ambitsioon ja õige otsus Taavi Aasalt.
Kui aga vaatame praeguseid ratturite numbreid ja Tallinna linnaplaneerimise kava, siis on kahjuks täna äärmiselt raske näha, et visioon täituks. Seda linna vastu võetud strateegiat ei järgita ning see on otseselt Linnaplaneerimisameti juhi vastutus.
Tõnis Palts küsis Facebookis avalikult: “Lugupeetud Zuzu Izmailova, kas võite saladuse loori kergitada milliste jalgratta teede rajamine kavatsetakse Tallinna Jalgrattastrateegiast lülitada Tallinna 2019. aasta eelarvesse.” Zuzu vastust Sa oled näinud, seal ei ole mitte ühtegi arendust kesklinnas. Ometi ütleb jalgrattastrateegia dokument, et kesklinna rattateede arendus peaks olema esikohal. Mis meil siin Tallinnas viga on, et rattateid kesklinna ei tule ega tule?
Eestis peetakse ratast ainult hobivahendiks, mitte liiklusvahendiks nagu mujal arenenud maailma linnades. Sellest on kahju: mida rohkem on rattaid liikluses, seda rohkem on ruumi autodega sõita neil, kes seda vajavad ja soovivad. Kõik autod ei mahu ära.
Tallinn rajab teid äärelinnadesse ja parkidesse terviseradadele. See ei ole seotud liiklusega, ei tõsta ratturite osakaalu ega vähenda ummikuid. Tallinn ei ehita turvalisi – st autodest eraldatud teid – vaid poolikuid ja võimalikult odavalt ehitatud lahendusi, mis ei asukohalt ega teostuselt järgi ekspertide soovitusi.
Tulemus: rattaliikluse osakaal ei tõuse, sest halvad teed on vales kohas, autojuhid on vihased ning ratturid on lehe-, mitte tänavaruumis.
8-80 printsiip on linnaplaneerimisel elementaarne. See tähendab, et ühtemoodi turvaline peab olema liikuda linnatänavail nii 8- kui ka 80-aastasel.