Märul Tallinna tänaval: eriüksus võttis narkoärika rajalt maha

Esmaspäeval ilmus ühismeediasse klipp, kus Mere puiesteel rullusid tavaliste autojuhtide ees lahti sündmused justkui märulifilmis.

Vahejuhtum leidis aset Tallinnas Mere puiestee ning Sadama tänava ristil. Ühe foori tagant startinud ja järgmise taha maandunud auto leidis end vaid mõne sekundi jooksul ümbritsetuna vilkuritega sõidukitest, mis lähenesid mitmest suunast. Nähtavasti peitus politsei nii tavalisemas eravärvides Mercedese V-klassi bussis, aga vilkurid ilmusid ka täiesti anonüümsetele Mercedese sõiduautole ja BMW maasturile.

Kohe hüppasid sõidukitest välja erariietes politseinikud, kes purustasid kahtlustatava auto akna ning väänasid juhi tee kõrvale maha. Kõik pakiti kokku veidi enam kui ühe foorisükli jooksul. “Politsei kiirreageerijad pidasid kinni uimastite suures koguse käitlemises kahtlustatava,” selgitas Põhja prefektuuri operatiivbüroo juht Vaiko Vaher toimunut lühidalt.

Ta ei täpsustanud, kui tihti sellisel moel vahistamisi ette tuleb, kuid kinnitas, et selline operatsioon on kiirreageerija väljaõppe osa. “Kinnipidamise taktika sõltub situatsioonist, kahtlustatava võimalikust ohtlikkusest, tõendite hävitamise ohust ja mitmest muust tegurist,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.