Mercedes-Benzi tegevjuht: “Juhatus pidi olema “purjus”, et hüperauto One heaks kiita!”

Mercedes-AMG One testimas. Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benzi tegevjuht Ola Källenius avaldas intervjus Autocarile, et nende pikalt hilinenud hüperauto projekt Mercedes-AMG One on olnud väga raske. Saksa autotootja teeb ka ausa dokumentaalfilmi auto keerukast arendusest.

Källenius kinnitas, et mõne nädala pärast võib oodata uudiseid AMG One hüperautost, mis viitab sellele, et lõpuks on Mercedes-AMG valmis tootmisse mineva auto avaldamiseks. Vormel 1 mootoriga auto arendus on olnud kõike muud, kui lihtne.

“AMG vormeli1 meeskonna jõuallika osakond tuli meie juurde umbes neli aastat tagasi ja ütlesid, et meil on hea idee: paneme superautosse vormeli jõuallika,” ütles Källenius. “Ma peaksin koosoleku protokolli läbi vaatama, kuid ma olen kindel, et me olime purjus, kui nõusoleku andsime,” lisas ta naerdes.

1000-hobujõuline AMG One avaldati 2017. aastal ja pidi algselt ilmuma 2019. aasta lõpuks. Kaks ja pool aastat peale esialgset tärminit pole viimast hüperauto versiooni veel nähtudki. Väidetavalt olidki peamised raskused jõuallikas, et see töötaks tavalise bensiiniga ja vastavalt WLTP regulatsioonidelew.

Samal üritusel, kus Mercedes-Benzi juht hüperauto kohta ausaid kommentaare jagas, kinnitas autotootja turundusjuht Bettina Fetzer, et plaanis on avaldada ka “väga aus dokumentaal” hüperauto arendusest. Seega on lootus näha Mercedes-AMG arendusmeeskonna kulisside taha ning millised erinevad raskused projektis esinesid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.