Müüki on jõudnud ainulaadne, modifitseeritud, pea 1000-hobujõuline ja erilist halli värvi Ferrari F40

Fotod: RM Sotheby's

Modifitseeritud või tuunitud sportautod on sage nähtus, aga pisut harvemini kohtab superautosid, mida on muditud. Veelgi vähem kohtab tõeliselt ikoonilisi ja üliväärtuslike autosid, mille omanik on otsustanud originaalist loobuda. Üheks selliseks rariteediks on RM Sotheby’s vahendusel müüki tulnud Ferrari F40.

1989. aasta Ferrari superautot kirjeldab müügikuulutus kui ainulaadset ja kõige radikaalsemat tänavalegaalset F40’t, mis hetkel olemas on. Arvestades sõiduki välimust ja ajalugu, võib sellega üsna kindlasti nõustuda.

Algselt Hollandisse müüdud sõiduk püsis tavalise F40-na kolm aastat. Siis otsustati ehitada superauto ümber võidusõidu tarbeks, nö. F40 Competizione versiooniks.

Kuigi mootor jäi siis veel puutumata, muudeti vedrustust, elektroonikat, interjöörist visati välja kõik ebavajalik ning koos mõningate muudetud auto kere juppidega värviti superauto punasest kollaseks.

1990ndate jooksul kasutati autot regulaarselt võidusõitudes ning kümnendi keskel modifitseeriti autot veelgi ning tõsteti kahe turboga V-8 jõuallika võimsust märkimisväärselt. Praegusel hetkel hinnatakse võimsust 700-1000 hj, olenevalt mootori häälestusest ja kasutatud kütusest.

Viimane suur töö antud superautoga leidis aset praeguse omaniku soovil, mis lõppesid vaid paar kuud tagasi. Auto viidi Zanasi Group garaaži, kes on aastakümneid teinud koostööd Ferrariga ning hooldab ja restaureerib vanemaid Ferrarisid.

Terve auto kere võeti juppideks ning värviti kolmekihilisse Grigio Nardo halli tooni. Muidugi sai auto mehhaanika ka väga põhjaliku hoolduse ning kõikide tööde maksumus oli lõpuks 123 000 eurot.

Kuigi vanemate superautode puhul hinnatakse vägagi originaal konditsiooni ja reeglina kehtib null tolerants igasuguste modifikatsioonide osas, siis on raske kulmu kortsutada sellise ainulaadse ja siiski maitsekalt “tuunitud” Ferrari F40 suunas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.