Novembris hakkab Tallinnas taas sõitma tramm nr 5

Alates 1. novembrist tuleb Tallinnas tagasi liinile tramm nr 5, mis hakkab sõitma marsruudil Kopli-Vana-Lõuna. Sel marsruudil sõitis sama numbriga tramm viimati 2004. aastal. Kesklinnas toimuvate ehitustööde tõttu Tondit ja Koplit ühendanud ajutine liin nr 6 sõidab kuni 31. oktoobrini.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et viimased kuud on näidanud linlaste selget huvi Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini vastu. „Pärast seda, kui oktoobris taastus kogu trammiliiklus, on kujunenud ajutise liini nr 6 puhul probleemiks Tondi lõpp-peatuse võimekus kolme liini tramme vastu võtta. Kuna peatuse vastuvõtuvõime suurendamiseks pole Tondil piisavalt ruumi, otsustasime taaskäivitada trammiliini nr 5, mis hakkab sõitma Vana-Lõunasse nagu ka paarkümmend aastat tagasi,“ rääkis Svet.

„Viimastel aastatel on Põhja-Tallinna ja Veerenni piirkonnas tekkinud uued elurajoonid, aga ka hulgaliselt uusi töökohti. Soovime neid piirkondi omavahel paremini ühendada ja haarata suuremat hulka inimesi tramme kasutama. Tramm nr 5 võimaldab paremat ühendust Veerenni piirkonnaga, samuti oleks see mugav Tallinna ühisgümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele. Viru ringi liikluskoormus ja olemasoleva veeremi efektiivne kasutamine on jätkuvalt väljakutseks, kuid tramm nr 5 jääb liinile püsivalt,” selgitas abilinnapea.

Liini lõpp-peatus hakkab olema Vana-Lõuna tänaval kunstnik Kaarel Kurismaa loodud trammiskulptuuri juures. Ootepaviljon paigaldatakse peatusesse peagi ja vajadusel tehakse seal ka teisi vajalikke töid. Samuti sünkroniseeritakse trammide sõiduplaanid, et liin nr 5 liiguks sujuvalt koos teiste trammiliinidega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.