Peugeot’ sportliku PSE-seeria lend jäi ootamatult lühikeseks

Fotod: Karl-Erik Idasaar

Embleemiga Peugeot Sport Engineered (PSE) ehitud sportlikke mudeleid me rohkem ei näe ning 508 sedaan ja universaal jäidki ainukesteks katsetusteks sel teel. Peamiseks põhjuseks on elektriautodele keskendumine, vahendab Autocar.

Intervjuus Suurbritannia väljaandega mainis Peugeot’ tegevjuht Linda Jackson, et PSE mudelite valiku laiendamist me ei näe: “Kui aus olla, siis me mõtlesime selle peale, aga prioriteedid muutusid ja pidime valima elektrifitseerimise,” kommenteeris Jackson.

“Me investeerime, nagu ka kogu Stellantise grupp, autode elektrifitseerimisse ja Peugeot on osa sellest. Meil on täielik elektriautode valik selle aasta lõpuks, kus igal meie mudelil on täiselektriline variant ja sa pead selliseid asju prioriseerima,” lisas Peugeot’ juht.

Sportliku elektrilise Peugeot’ kohta ei saanud Autocar vastust, kuid samas midagi ka ei välistatud.

Siiani on PSE brändingu saanud vaid 508 sedaan– ja universaalmudelid, millel on 360-hobujõuline hübriidajam ja nelikvedu ning mille hind on 65 900 eurot (universaal 1000 eurot kallim). Auto esitlusel kolm aastat tagasi oli hind peaaegu sama ja sellel ajal tundus see päris soolane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.