Porsche ehitas animafilmi “Autod” tegelasest Sallyst inspireeritud 911 ainueksemplari, mis läheb oksjonile

Foto: Porsche

Koostöös animafilmide stuudio Pixariga on Porsche valmis saanud ainulaadse 911 Sally Special erimudeliga. Sally nimelisest karakterist filmiseeriast “Autod” inspireeritud sportauto läheb oksjonile, mille kõik tulud annetatakse heategevusele.

Filmides on Sally inspireeritud siiski 996-põlvkonna Porsche 911st, mis tähendab ennekõike lihtsasti ära tuntavad esituled on filmiautol “praemunad”. Porsche erimudel on ehitatud praeguse 992-põlvkonna mudeli baasil.

Täpsemalt 911 Carrera GTSi baasil, koos 480-hobujõulise turbomootori, tagaveo ja 7-käigulise manuaalkastiga. Välimuselt on kõige silmatorkavamad muudatused eraldi loodud ja käsitsi autole kantud Sallybluemetallik sinine värvitoon ja pisut vanakooli stiilis 996 Turbo velgedest inspireeritud viie kodaraga veljed.

Muidugi ei ole päris autol suud ega ka esiklaasi kaetud “silmadega” nagu seda on Sallyl animafilmides, sest vastasel juhul ei näeks autost midagi välja.

Kuid on veel väiksemaid detaile, mis muudavad Sally Editioni eriliseks, näiteks suur osa esikaitserauast on värvitud kerevärvi, et vältida musti detaile. Samuti on tagaosas oleva mootorikatte must võre värvitud siniseks ja, kui tagatiib ülesse tõuseb, näeb Sally “tätoveeringut”.

Ka interjööris pole väga suuri muudatusi tehtud, kuid leidub palju muudetud väiksemaid detaile. Iluliistud on värvitud sama sinise tooniga nagu auto kere, istmed on kaetud helehalli nahaga ja ruudulise tekstiiliga, milles kasutatakse sarnast sinist tooni. Sinises ja helehallis toonis on ka erinevad õmblused ja käigukangi peal olev käikude muster.

Ainulaadne Porsche 911 Sally Edition läheb haamri alla 20. augustil, Monterey Car Week’i raames toimuva RM Sotheby’s oksjonil. Müügist saadud raha annetatakse pooleks kahele heategevusele: Girls Inc toetades tüdrukuid vanuses 5-18 ning USA for UNHCR, toetades ÜRO põgenikeagentuuri ja aidates Ukraina põgenikke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.