Porsche 911 esimene hübriidajamiga versioon näitas oma võimekust Nürburgringil

Fotod: Porsche

Saksa autotootja annab viimast lihvi esimesele liikluskõlbulikule hübriidajamiga 911 sportautole.

„Esimest korda meie legendi 61-aastases ajaloos paigaldame tänavaliikluse jaoks mõeldud 911-le hübriidajami. See uuenduslik, suutlikkusele orienteeritud hübriidajam teeb 911 veelgi dünaamilisemaks,“ ütles 911 ja 718 mudelkonna direktor Frank Moser.

Nürburgringil 8,7 sekundit eelkäijast kiirem

Nürburgringi Nordschleifel testimine ja häälestamine on 911 arendustöö käigus olnud alati erilise tähtsusega. Testsõidul läbis Porsche saadik Jörg Bergmeister ringraja ajaga 7.16,934 ehk 8,7 sekundit kiiremini kui eelmise mudeli sama võimsa versiooniga.

Katseauto oli varustatud tavaliste tänavasõidurehvidega ning aerodünaamikapaketi ja fikseeritud tagatiivaga – viimane on juba mitu põlvkonda saadaval lisana ning tekitab suuremal kiirusel rohkem aerodünaamilist surujõudu.

„Uus 911 on rajal palju kiiremaks muutunud,“ ütles Bergmeister. „Haardumine on parem, võimsust märkimisväärselt rohkem ning hübriidajami spontaanne reaktsioon on suur eelis.“

Uuendatud Porsche 911 maailmaesmaesitlust näidatakse otseülekandena 28. mail kell 16:00 Eesti aja järgi Porsche YouTube’i kanalil.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.