Pronksi tänava ja Tartu maantee ristmik avatakse liiklusele

Foto: Scanpix

Teisipäeval, 12. septembril avatakse liiklusele Liivalaia–Tartu maantee–Rävala ja Pronksi tänava ristmik.

„Nimetatud ristmik oli liiklusele suletud mitu kuud ja selle taasavamine aitab kesklinna liikluspilti oluliselt parandada. Eeldame, et autojuhid avastavad kiiresti taasavatud trajektoori ning uuendus leevendab ka Kreutzwaldi tänava keerulist olukorda,” ütles abilinnapea Vladimir Svet. 

“Kahtlemata on Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimine ajamahukas projekt, mis mõjutab paljude linlaste igapäevast elukorraldust ja liiklemist. Kuid hea meel on tõdeda, et suudame valminud lõike avada plaanipäraselt või isegi graafikust kiiremini.”

Pronksi tänava Tartu maantee ja Raua tänava vahelises lõigus on liiklusele avatud mõlemas suunas üks sõidurada. Pronksi tänavalt ei saa sooritada pööret Gonsiori tänavale. Kesklinnast väljuvat suunda teenindavad Raua ja Kunderi tänavad. Nii Pronksi ja Gonsiori tänava kui ka Pronksi ja Kunderi tänava ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks. Avatud teelõigul jätkuvad veel väikesemahulised ehitus- ja märgistustööd, mis võivad ajutiselt häirida liiklust.

Ühistranspordi sujuvamaks korraldamiseks suunavad kesklinna kriitilisematel ristmikel liiklust reguleerijad. Reguleerijad töötavad kell 8–11 ja 14–18.30 Ahtri-Jõe, Kreutzwaldi-Raua, Kreutzwaldi-Gonsiori, Kreutzwaldi-Kunderi ristmikel ning pärastlõunal ka Viru ringil.

Mullu sügisel alanud Jõe ja Pronksi tänavate rekonstrueerimine on nüüdseks lõpusirgel ning tänavad avatakse täies mahus liiklusele oktoobri keskpaigas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.