Kooliaasta algus toob Tallinnas kaasa keerulised liiklusolud

Foto: Shutterstock

Tallinna kesklinnas toimuvate teetööde tõttu palutakse linlastel kasutada ühistransporti ning oma liikumised pikema ajavaruga planeerida. Keerulistele liiklusoludele pakuvad sügisel leevendust trammiliikluse järk-järguline taastumine ning mitme ristmiku avamine autoliiklusele.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et kõige kriitilisem on kindlasti september, kui algab kooliaasta ja liiklejad hakkavad pärast suve taas liiklusoludega harjuma. „Meil õnnestub septembri alguses plaanitust pisut varem käivitada trammiliiklus liinidel nr 2 ja 4, trammid nr 1 ja 3 jätkavad tööd oktoobri alguses. Samuti avatakse Pronksi tänaval autoliiklusele osaliselt Raua, Gonsiori, Kunderi ja Tartu maantee ristmikud. Lisaks lõpevad ehitustööd nii Liivalaia, Tehnika kui Vana-Kalamaja tänavatel. Sellele vaatamata soovitame elanikel oma marsruute aegsasti planeerida ning võimalusel kasutada ühistransporti,“ lausus Svet.

„Ühistranspordi sujuvamaks korraldamiseks toome taas kesklinna kriitilisematele ristmikele reguleerijad, samuti soovime koostöös politseiga teha liiklusjärelevalvet ühistranspordiradade kasutamisel,“ lisas abilinnapea.

Haridusvaldkonda kureeriva abilinna Andrei Kante sõnul puudutavad teetööd eelkõige kesklinna haridusasutusi, kuid ka teiste koolide õpilasi, kelle tavapärane koolitee kulgeb läbi kesklinna.

„Koolijuhid mõistavad probleemi ja võimalusel arvestavad nendest tulenevate häiringutega. Vanematele tuletatakse õppeaasta eel eKooli või Stuudiumi kaudu meelde, millised ajutised liikluskorralduslikud muudatused kesklinnas kehtivad, ning antakse soovitusi, kuidas on kõige otstarbekam olukorraga hakkama saada. Eelkõige tasuks algklasside õpilaste vanematel koos lapsega koolitee varakult üle vaadata ja kooliminekut harjutada. Lapse kooli saatmiseks võiks isikliku auto asemel kasutada pigem ühistransporti,“ lausus Kante.

Trammiliinid nr 2 ja 4 alustavad taas tööd 1. septembril. Seoses Rail Balticu Ülemiste terminali ehitusega on mõlema liini lõpp-peatus Suur-Paala. Bussiliinid nr 2 ja nr 15 peatuvad seetõttu mõlemas sõidusuunas ka Lennujaama peatuses. Lisaks teeb buss nr 2 kesklinna suunal täiendava peatuse lennujaama trammipeatuse alal.

Hiljemalt 15. septembriks avatakse osaliselt Pronksi tänava Tartu maantee ja Raua tänava vaheline lõik 1+1-sõiduraja ulatuses. Tartu maantee ja Pronksi tänava ristmiku avamine sõltub betooni kuivamisele kuluvast ajast. Pronksi-Raua, Pronksi-Gonsiori ja Pronksi-Kunderi ristmikud avatakse osaliselt autoliiklusele juba 1. septembril.

Trammiliinid nr 1 ja 3 jätkavad sõitmist 1. oktoobrist.  Ajutine trammiliin nr 6 marsruudil Tondi-Kopli jätkab tööd vähemalt septembri lõpuni. Linnal on kavas Pärnu maantee ja Kopli tänava vahelise trammiliiklusega jätkata ka siis, kui ülejäänud trammiliiklus sügisel taastub. Praegu on ajutine trammiliin nr 6 näidanud, et nõudlus Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini järele on olemas. Lisaks sõidab 1.-30. septembrini Kadriorus marsruudil Kumu-Weizenbergi isejuhtiv buss.

Seoses Vanasadama trammitee ehitustöödega jätkub kuni ehitustööde lõpuni kesklinnas bussiliinidel nr 1, 2, 5, 9, 11, 14, 15, 18, 18A, 20, 20A, 29, 31, 34, 35, 38, 42, 44, 46, 51, 55, 58, 60, 63 ja 66 ümbersõit.

Vana-Kalamaja tänav avatakse liiklusele 3. septembri õhtul. Seoses tänava avamisega taastub 1. septembrist bussiliini nr 3 tavapärane liikumistee.

Utilitas lõpetab 1. septembriks Liivalaia tänaval toimuvad kaugjahutusvõrgu rajamistööd, samuti saavad selleks ajaks läbi AS-i Tallinna Vesi tellimusel Tehnika tänaval tehtavad kanalisatsioonikollektori renoveerimistööd.

1. septembriks lõpevad kesklinnas suuremad bussipeatuste ümberehitustööd (osa peatusi on juba valmis, osaga jõuavad tööd lõpule augusti jooksul): peatus Tõnismägi, Vabaduse väljaku „Sinine“ peatus, Vabaduse väljaku peatus (Inglise kolledži ja keskraamatukogu ees), Tallinna Ülikooli peatus, Hallivanamehe peatus, Kalevi peatus, Tornimäe peatus Rävala puiesteel ja Pronksi peatus Narva maanteel.

Põhja puiestee ja Kursi tänava ristmik avatakse liiklusele taas 30. septembril. Ahtri tänaval lõpevad tööd 4. oktoobril. Narva maantee, Jõe ja Pronksi tänavate ristmik avatakse autoliiklusele 20. oktoobril. Hobujaama tänava ja Narva maantee ristmikult pääsevad mootorsõidukid taas läbi pärast 17. novembrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.