Suured plaanid suveks: transpordiamet remondib sel suvel 1000 kilomeetrit teid

Pilt on illustratiivne. Foto: Georg Kõrre / Postimees / Scanpix Baltics

Kuigi see arv võib tunduda suur, jääb remonditavate teede maht eelmisele aastale veerandi võrra alla.

2024. aastal teeb Transpordiamet teetöid kokku 1060 kilomeetril, mis on üle 300 kilomeetri vähem kui eelmisel aastal. Sealhulgas jätkuvad tööd kõigil varem alustatud ehitusobjektidel. Teehoiule on tänavu eraldatud 153 miljonit eurot.

“Suurtest objektidest jätkuvad tänavu tööd Sauga–Pärnu 2+2 teelõigu ehitusel, lõpetatakse Pärnu–Uulu 2+2 teelõigu ehitus ning Kunda–Pada ja Koeru–Kapu teelõikude rekonstrueerimine,” loetles Transpordiameti peadirektor Priit Sauk. “Ehitamist on küll veidi vähem kui varasematel aastatel, ent teede säilitamine ning liiklusohutuse tagamine on jätkuvalt meie prioriteet.”

Uutest suurematest objektidest algavad käesoleval aastal tööd Tallinna ringtee Kanama viadukti ehitusel ning Libatse–Nurme 2+2 teelõigu ehitusel. Samuti jätkuvad tööd Rail Baltic raudteetrassi ja riigiteede ristete ning kaasnevate liiklussõlmede ehitusobjektidel.

Käesoleval aastal tehakse ehitus- ja remonditöid 1060 kilomeetril riigiteedel, 2023. aastal tehti töid 1381 kilomeetril. Kruusateid remonditakse tänavu 159 kilomeetrit, pindamist tehakse 778 kilomeetril, kattega teede taastusremonti 89 kilomeetril ning teid rekonstrueeritakse 19 kilomeetrit. Lisaks on plaanis likvideerida 17 liiklusohtlikku kohta ning remontida 21 silda.

“Sel aastal pöörame suurt rõhku ka keskkonnasäästlike ja väärtuspõhiste hangete tegemisele, et tuua teehoidu rohkem keskkonnasäästlikumaid materjale ja vähendada meie tegevusest tingitud CO2 heitkoguseid,” lausus Priit Sauk.

Teehoiukava ajakohastatakse igal aastal vastavalt riigi finantsvõimalustele. Tänavuste tee-ehitusplaanidega saab tutvuda Transpordiameti kodulehel. Teetööde kaardid piirkondade kaupa leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.