Renault Master E-Tech Electric läbib ühe laadimisega kuni 460 kilomeetrit

Renault on uue elektrikaubiku valikusse pannud kaks akut: 40 kWh ja 87 kWh. Samas ei piira aku kaal väidetavalt sõiduki kandevõimet, mis on selles segmendis oluline kriteerium.

Renault optimeeris kaubiku sõiduulatust, käsitledes seda kahe nurga alt: Aerovani kontseptsioon ja mitme energiaga platvorm, mis hõlmab põhimootorit, uuenduslikku dünaamilist pidurisüsteemi ja aku soojusjuhtimissüsteemi. Aerovani disain tagab tootja sõnul oma kategooria kõrgeima tõhususe olenemata energiaallikast. Selle õhutakistustegur on varasemast rohkem kui 20% madalam, asetades kaubiku segmendi tippu.

Renault Master tarbib seega tootja sõnul 27% vähem energiat kui praegune põlvkond, selle WLTP sõiduulatus on 460 km. 40 kWh akuga on sõiduulatus on 200 km WLTP järgi (kinnitus taotlemisel) ning keskmiseks energiakuluks öeldakse 21 kWh / 100 km (WLTP).

Kandevõime on uuel elektri-Masteril 1625 kg (B-kategooria juhiluba nõudval kaubikul) ja see võib vedada 2,5 tonni. Jõuallikateks on 96 kW või 105 kW mootor, mis annab mõlemal juhul 300 Nm pöördemomenti.

Kaubikul on ka V2X võimalused

  • sõidukist (V2L) teiste seadmete laadimiseks kabiini või laadimisala pistikupesast, samuti adapterid elektritööriistade, arvutite ja muude seadmete ühendamiseks laadija pistikupesadesse. Otse akust saab voolu anda ka eritellimusel valmistatud lisavarustusele (jahutuskambrid, töökoja seadmestik, automaatsed tagaluugid, lisakütte- või kliimasüsteemid jne).
  • sõidukist võrku (V2G), kasutades kahesuunalist laadijat

Kaubik on saadaval alates 2024. aasta kevadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.