Riik hakkab ostutoetusega soetatud elektriautosid jälgima GPSiga

Tesla seni kõige kompaktsem elekriauto Model 3 Tallinnas.Foto: Geenius Meedia

Riigil on kavas tänavu sügisel taastada elektriautode ostutoetus, mida viimati jagati Eestis 2014. aastal. Ostutoetuse detailidest rääkis keskkonnaministeerium esimest korda avalikult sel nädalal ja tõi välja nõude, et toetusega soetatud elektriauto peab nelja aastaga läbima 80 000 kilomeetrit ning sellest vähemalt 80% Eestis.

Sellest tulenevalt tekkis mitmetel elektriauto huvilistel küsimus, kuidas kavatseb riik kontrollida, et sõidetud kilomeetritest suurem enamik oleks läbitud Eestis. Selgub, et selleks on riigil kavas kõigile ostutoetusega soetatud autodele paigaldada GPS-seade, mis hakkavad autosid jälgima.

Toetusega ostetud auto on neljaks aastaks aheldatud GPSi külge

5000-eurone ostutoetuse maksab ministeerium taotlejale auto ostu ajal, kuid sellega kaasneb nõue, mille kohaselt peab toetuse tagastama, kui auto ei ole nelja aastaga sõitnud 80 000 kilomeetrit.

Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna nõunik Janika Laht ütles Geeniusele, et tõendamaks auto mainitud kilometraažist 80% läbimist Eestis peab toetuse saaja laskma autole neljaks aastaks paigaldada GPS-seadme.

Üleilmne asukoha määramise süsteem edastab kogutud andmed keskkonnainvesteeringute keskusele.

“Toetuse saaja peab olema elektrisõiduki omanik või vastutav kasutaja vähemalt neli aastat või kuni 80 000 km läbimiseni pärast toetuse väljamaksmist. Kui toetuse saaja läbib elektrisõidukiga peamiselt Eestis 80 000 km, vabaneb ta kohustusest kasutada sõidukit neli aastat ning taluda oma sõidukil GPS-seadet,” sõnas Laht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.