Rolls-Royce Arcadia Droptail on kolmas ülikallis ja ainulaadne luksuskabriolett

Fotod: Rolls-Royce

Briti luksusmärk on siiani valmistanud kaks Droptail erimudelit nimedega La Rose Noire ja Amethyst. Viimane, Arcadia nimeline, on järjekordne eriti kallis kabriolett, mis seekord on inspireeritud arhitektuurist.

Pealtnäha lihtne valge värv, millega auto kaetud on, sisaldab alumiiniumi ja klaasi osakesi, mis muudab värvi Rolls-Royce’i sõnul intigreerivamaks. Metallik pärlmutter läige, mis valguse käes esile tuleb, töötati välja koos auto omanikuga, et selle toon ja intensiivsus saaks täpselt õige.

Erinevalt varasemast kahest Droptailist, mille kere alumised osad on süsinikkiust ja värvimata, siis Arcadial on need siiski süsinikkiust, kuid värvitud hõbedaseks.

Interjööris on puidust detailid inspireeritud omaniku lemmikmajadest ja klassikalistest autodest. Materjaliks valiti Santos Straight Grain tänu oma rikkale tekstuurile, see on ühtlasi ka kõige tihedama mustriga puit, mida Rolls-Royce eales kasutanud on.

Väidetavalt on antud puit lihtne purunema, kui seda masinatega töödelda ning võib kuivades mõraneda. Seetõttu oli briti bränd väga hoolas ka puidu kaitsmisel ja töötati välja ainulaadne lakk selle katmiseks, kuna autot hakatakse kasutama soojas ja troopilises kliimas. Kokku kulus Rolls-Royce’il puiduga tegelemiseks üle 8000 tunni arendustööd.

Armatuurilt leiab eksklusiivse kella, nagu ka teistel Droptail mudelitel. Antud instrumendi puhul on tegemist kõige keerulisemaga, mis eales luksusbrändi autosse jõudnud. Ainuüksi selle arendus kestis kaks aastat ja hiljem võttis kella kokkupanek aega viis kuud.

Interjööris leiduvad naha toonid on ainulaadsed valge ja pruunikas, mis jäävad ka edaspidi vaid auto omaniku kasutada, juhul kui ka hiljem mõnel teisel mudelil neid sooviks.

Kapoti all peitub Arcadia Droptailil 6,75-liitrine V-12 mootor, mis toodab 601 hj ja 840 Nm.

Nagu ka teiste Rolls-Royce Droptail erimudelitega, siis täpset hinda muidugi ei avaldata, kuid briti automeedia sõnul on teadjamad inimesed hinnanud auto väärtuseks üle 20 miljoni euro. Varasemalt on autotootja kinnitanud, et plaanis on toota neli ainulaadset Droptail mudelit, seega ühte ülikallist autot võib veel oodata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.