Sõidueksamil GPSi kasutamise võimalus lisandub tuleval aastal, kuid selle kasutamine on vabatahtlik

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Maanteeametis küpseb plaan, mis lubaks sõidueksamil eksamineerija juhiste asemel saada käsklusi GPS-navigaatorilt. Uus kord peaks jõustuma tulevast aastast, kuid navigaatori kasutamist kellelegi kohustuslikuks ei tehta.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa sõnas Geeniuse autportaalile, et navigaatorite kasutuselevõtuks vajalike arenduste ja muudatustega soovitakse valmis olla 2019. aasta alguseks. “Tänases muudatuste projektis on GPS-navigaatorite kasutamise võimalus sees ja projekti käivitumisel anname koolidele aega sellise õppe sisseviimiseks,” lausus ta.

Ta lisas, et GPSi või muu kaardirakenduse kasutamine ei ole tulevikus kohustus, vaid võimalus, mida juhikandidaat saab ära kasutada.

GPS on oluline osa iseseisvast sõidu planeerimisest

“Kuna rõhk on iseseisval sõidul ja teekonna planeerimisel, siis mina isiklikult soovitaksin seda võimalust tulevikus kasutada,” sõnas Vanamõisa. “See on üks oluline eksamil hinnatav osa.”

Vanamõisa sõnul ollakse täna hädas sellega, et juhikandidaadid ei suuda suunaviitade järgi sõita, seega oleks  kaardirakenduse näol tegu lisaabiga.

Maanteeamet ütles möödunud aastal Geeniusele, et ka autokoolid peavad oma õppekavade raames hakkama õpetama, kuidas GPSi juhiste järgi liigelda, kui maanteeamet otsustab plaaniga kindlalt edasi minna.

Vanamõisa lisas toona, et kuna juba täna on üheks eksamisõidu osaks iseseisev sõit, siis ei ole plaani näol tegemist millegi revolutsioonilisega ning lihtsalt eksamineerija asemel suhtleb eksamineeritavaga GPS.

“Kindlasti anname kõikidele osapooltele aega õppimiseks,” lisas Vanamõisa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.