Tallinn uuendab trollivõrku ja ostab uusi akutrolle

Tallinn jätkab trollivõrgu arendamisega, selleks plaanitakse järgmise 5–6 aasta jooksul rekonstrueerida trollide võrgutaristu ning soetada 40 uut akutrolli. Linnavalitsus andis AS-ile Tallinna Linnatransport ülesande alustada vajalike hangete korraldamiseks ettevalmistusi.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinn teinud põhimõttelise otsuse jätkata trollide kui olulise ja keskkonnasäästliku ühistranspordiliigi arendamisega.

„Kui viimastel aastatel arutletakse üha enam, kas loobuda trollidest ja võtta kasutusele elektribussid, siis tegelikult on vajalik linlaste vajadustega arvestamiseks tagada võimalikult erinevaid ühistranspordiliike. Oleme seadnud sihiks, et pealinna ühistransport oleks vastavalt liikuvuskavas seatud eesmärkidele aastaks 2035 heitmevaba. Trollid ei ole mitte üksnes keskkonnasõbralikud, vaid ka majanduslikult tõhusad tänu suurele veomahtule ja pikemale kasutusajale. Ühtlasi on tänapäeva akutrollid vaiksed ja reisijatele mugavad.“

40 uut akutrolli

Plaanide kohaselt soetatakse 40 uut akutrolli: 22 pikka, 18-meetrist, ning 18 tavalist, 12-meetrist. Investeeringu kogumaksumus – akutrollide ostmine ja kontaktvõrgu rekonstrueerimine – oleks hinnanguliselt 40–50 miljonit eurot järgmise 5–6 aasta jooksul.

„Hetkel on Tallinnas neli trolliliini. Paljudes kohtades pärineb nende taristu kümnendite tagant ning vajab igal juhul väljavahetamist. Kindlasti kaalume ka uute suundade lisamist,“ lisas Kõlvart.

Abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et plaan on renoveerida kontaktvõrgud Mustamäe teel, Sõpruse puiesteel ja Akadeemia teel, kuid kesklinnas trolliliinid likvideerida.

Uute trollide kõrval hakkab Tallinn järk-järgult võtma kasutusele ka elektribusse, mis sobivad paremini väiksema veomahuga liinide teenindamiseks, kuna elektribussis on trolliga võrreldes vähem ruumi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.