Tallinnas näidati ELMO kaugjuhitavat rendiautot, mis tulevikus sulle ukse ette sõidutatakse

GreenEST Summit nimelisel konverentsil demonstreeris ELMO Rent esmakordselt avalikkuse ees oma kaugjuhitava auto tehnoloogiat läbi 4G sidevõrgu. Ettevõtte asutaja ja nõukogu esimehe Enn Laansoo, Jr. sõnul tegi ELMO Rent nii öelda peaproovi transpordiameti ametliku platsitesti läbimiseks.

Kultuurikatla kõrvale ELMO Rendi jaoks ettevalmistatud kinnises parklas kaugjuhitavaks ehitatud elektriauto Nissan Leafi mida juhiti hoones sees asuvast kaugjuhtimispuldist. Auto juhtimiseks üles pandud tehnika kujutas endast rallimängude sõpradele tuttavat rallitooli, -rooli, pedaale ja laia ekraaniga monitori, millest auto kõiki elutähtsaid funktsioone juhiti.

Demonstratsioonid läksid ettevõtte sõnul niivõrd edukalt, et kaugjuhitavas autos viibiva turvajuhi hoolsa pilgu all lubati kaugjuhimispulti ka mõned entusiastlikud pealtvaatajad.

“Platsitesti peaproovi testkilomeetrite käigus tulid välja ka esimesed kitsaskohad, mis aitab meil kaugjuhitavat tehnoloogiat edasi seadistada. Näiteks kaugjuht vajab püsivat heliühendust autosalongiga, et tunnetada paremini autoga toimuvat ning päikesepaiste korral paari kaamera pildi kvaliteet langes. Aga sideühenduse viivitus oli oodatust madalam ning auto kõik funktsioonid töötasid laitmatult,“ kommenteeris rahulolevalt kahe päevase testi tulemusi ELMO Rendi kommunikatsioonijuht Daniel Toode.

ELMO juhi sõnul ollakse kaugjuhtimistehnoloogiaga hetkel lõpparenduse faasis, ning planeerime varsti tehnoloogiaga tänavale testima tulla. Lõppkokkuvõttes on kogu asja iva kaugjuhitavalt rendiauto kliendini toimetamine. ELMO Rendi klient saab peatselt äpist valida aja ning koha, kuhu ta rendiautot soovib, ning meie operaator kaugjuhib auto temani. Seejärel saab klient autot ise juhtida ja sõita kuhu soovib. Rendisessiooni lõppedes võtab meie operaator auto kaugjuhitavalt üle, ning toimetab selle järgmise kliendini,” selgitas Laansoo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.